Duvar kabarması neden olur? Evlerde veya işyerlerinde meydana gelen duvar kabarmalarının arkasında farklı nedenler vardır. Bu nedenler giderilmediğinde duvarlardaki kabarmalar devam edecek ve belki de duvarlar kullanılamaz hale gelecektir.

Duvar kabarmalarının en önemli nedeni, tesisat problemleridir. Merkez Tesisat olarak bu problemleri tespit ediyor ve profesyonel yöntemler kullanarak gideriyoruz. Duvar ve boya kabarması ile ilgili problemleriniz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Duvar Kabarması Neden Olur?
Duvar Kabarması Neden Olur?

Boya Kabarması Neden Olur?

Duvarda veya tavanda boya kabarması, farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. Bu nedenlerden başlıca olanları şu şekildedir:

Kalitesiz boya ve işçilik, kendisini sadece bir noktada değil, yüzeylerin tamamında belli eder. Ancak bir noktada ya da belli bir alanda boya kabarması var ise bu durumun nedeni ya nemdir ya da su kaçağıdır.

Nem, sıcak ile soğuk yüzeylerin temasından dolayı meydana gelir. Evlerin kuzey bölümlerinde sık görülen bir durumdur. Su kaçakları ise tesisatın olduğu her noktada görülebilir.

Evde Duvar Kabarması Neden Olur?

Ev ve işyerleri için sorulabilecek en zor sorulardan biri; duvar kabarması neden olur şeklindeki sorudur. Bu problemin arkasında farklı nedenlerin olma olasılığı bulunsa da en ciddi nedenin su kaçağı olduğu ifade edilebilir.

Tesisat borularındaki kaçaklar zamanla duvarın içerisine sızar. Sızan su ise bir süre sonra duvarda kabarmaya neden olur. Duvarın sıvası ve boyası dökülür. Bu durumun devam etmesi halinde ilgili duvara ek olarak evdeki farklı bölümler de zarar görebilir.

Duvar Kabarması Neden Olur?
Duvar Kabarması Neden Olur?

Boya Kabarması Nasıl Giderilir?

Duvar ve boya kabarmasının giderilmesi için bu problemlerin arkasındaki nedenin yok edilmesi gerekir. En yaygın neden su kaçağı olduğu için su kaçaklarının tespit edilmesi ve onarılması tek çözümdür.

Su kaçağı tespiti, özel cihazlar kullanılarak nokta atışı olarak yapılır. Bu cihazlar; akustik dinleme cihazı ve termal kamera gibi teknolojinin sunduğu önemli imkanlardır. İlgili imkanların kullanılması ile tespit edilen kaçaklar tamir edilir ve böylece hem duvarların hem de boyanın kabarması kesin olarak engellenir.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x