Duvarda su borusu tespiti, profesyonel yöntemler ve gelişmiş cihazlar kullanılarak nokta atışı olarak yapılır. Merkez Tesisat olarak en küçük bir sapma olmadan duvardaki veya zemindeki su borularını buluyor ve buradaki kaçakların giderilmesini sağlıyoruz. Duvarda su borusu tespiti ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Duvarda Su Borusu Tespiti Nasıl Yapılır?

Duvarda su borusu tespiti, borulardaki kaçakların bulunması için yapılan bir işlemdir. Nem, boya kavlaması ve küf ile kendisini belli eden kaçakların bulunması, ancak boruların yerlerinin bulunması ile mümkündür.

Duvarda Su Borusu Tespiti
Duvarda Su Borusu Tespiti

Plastik su borusu tespit cihazı olarak da isimlendirilen söz konusu cihazların sağladığı kolaylıklarla boruların yerleri kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Bu cihazlar, duvarların veya fayansların kırılmasına gerek olmadan tespit yapar. Bu noktada kullanılan su borusu tespit cihazları şu şekilde sıralanabilir:

Bu cihazların her birinin sağladığı avantajlar ve kolaylıklar farklıdır. Ancak cihazı kullanan kişilerin deneyimi de bu noktada önemlidir. Deneyimli kişiler, cihazlardan gelen verileri doğru şekilde yorumlamakta ve böylece nokta atışı olarak boruların yerleri tespit edilmektedir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Duvarda su borusu tespiti, su kaçaklarının kolay bir şekilde bulunması için yapılır. Duvarda veya fayans altındaki kaçakların çıplak gözle tespit edilmesi mümkün olmadığından, bu işlem için gelişmiş cihazlar kullanılır. Fayans altında su kaçağı tespit ve bulma, bu cihazlarla kolay şekilde yapılmaktadır.

Duvarda Su Borusu Tespiti
Duvarda Su Borusu Tespiti

Her ne kadar su kaçağı tespiti için farklı cihazlar kullanılsa da temiz su borularında akustik dinleme cihazı etkili sonuçlar verir. Bu cihaz, borulardaki en küçük sesi dahi algılar. Basıncın yüksek olduğu temiz ve sıcak su borularındaki kaçaklar, belirgin bir ses çıkarır. Söz konusu cihazlar, bu seslerin geldiği yeri tam olarak tespit ederek, su kaçaklarının bulunmasını sağlar.

Sıcak su borularında ise termal kameralar kullanılır. Termal kameralar, ısı farkını tespit ederek kırmadan su kaçağı bulma konusunda başarılı sonuçlar verir. Böylece kaçakların nokta atışı olarak tespit edilmesini ve problemin kısa yoldan çözülmesini sağlar.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x