ECA su basınç düşürücü ayarı nasıl yapılır? Şebeke hattından gelen yüksek basıncı düşürmek için kullanılan su basınç düşürücüler, evlerdeki tesisatın korunmasını sağlar. Ancak istenen olumlu etkinin sağlanması için basınç düşürücünün ayarının doğru olarak yapılması çok önemlidir.

Merkez Tesisat olarak ECA basınç düşürücü ayarınızı manometre kullanarak yapıyoruz. Böylece şebekeden gelen yüksek basınçlı suyun tesisatınıza zarar vermesini engelliyor ve farklı problemlerin önüne geçiyoruz. ECA su basınç düşürücü ayarı ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylar için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ECA Su Basınç Düşürücü Ayarı Nasıl Yapılır?
ECA Su Basınç Düşürücü Ayarı Nasıl Yapılır?

 

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Su Basınç Düşürücü Nasıl Çalışır?

Su basıncı düşürücülerin çalışma prensibinin arkasında iki karşıt kuvvetin dengesi bulunur. Bu iki kuvvetten ilki, su düşürücüde bulunan sıkıştırılmış yayın oluşturduğu kuvvet iken, diğeri ise yine düşürücüde yer alan pistona uygulanan su basıncıdır.

Yayın kuvveti, basınç düşürücüler üzerinden ayarlanır ve böylece kaç barlık bir su geleceği belirlenir. Yaydaki kuvvet, pistona uygulanan su basıncından büyük olursa piston aşağıya doğru hareket ederek su akışını ayarlar. Tersi durumda, yani yaya uygulanan kuvvet, pistona uygulanan su basıncından küçük olursa bu defa da piston yukarı hareket eder.

ECA Su Basınç Düşürücü Ayarı Nasıl Yapılır?

ECA su basınç düşürücü ayarı nasıl yapılır? Öncelikle alınan ECA markalı su basınç düşürücülerin fabrika ayarı ile geldiği unutulmamalıdır. Bu ayar; 8 bar su girişine karşılık, 3 bar su çıkışı şeklindedir. Eğer bu ayar değiştirilmek istenirse su basınç düşürücü ayarı yapılır. Söz konusu ayar için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

ECA Su Basınç Düşürücü Ayarı Nasıl Yapılır?
ECA Su Basınç Düşürücü Ayarı Nasıl Yapılır?

Ayarlama yaparken muslukların kısa süreli olarak açılıp kapatılması gerekir. Ayrıca musluklar tamamen kapalı iken ölçülen basınç doğrudur. Musluklar açıldığında basıncın bir miktar düşmesi normaldir. Ek olarak doğru sonuç için su basınç düşürücü su damlatıyor türünden problemler olmamalıdır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
Whatsapp
Call Now Button