Ekonomik ev ısıtma sistemleri ve en ucuz ısıtma sistemleri maliyeti hakkında bilgi verilecektir.

Isıtma sistemleri maliyetlerini keşfetmek isteyenler için bir çok bilgi barınmaktadır.

En ucuz maliyetli ev ısıtma sistem fiyatlarını öğrenmek ve bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Türüne Göre Isıtma Maliyetleri

Yaşadığınız şehirde doğalgaz ısıtma seçeneğine sahipseniz , doğal gaz ile evi ısıtmanın en ucuz yolu muhtemeldir.

Doğal gaz fiyatları yükselmiş olsa da, doğal gaz ısıtma olarak en az maliyete sahiptir.

Ayrıca maliyet sıralaması yapıldığı takdirde doğal ısıtma sisteminden sonra şunlar gelmektedir ; elektrik , propan ve kalorifer yakıt ile ısınma takip etmektedir.

Özellikle eko ve çevreci hale getirilen evlerde örnek olarak güneş paneli ile doğal olarak alınması evi geliştirmektedir ısıtma maliyetine doğal etki ederek işe yarar.

Water heating system and underfloor heating system.

Isı Pompası ile Elektrik Maliyetlerinden Tasarruf Edin

Bir ısı pompası elektrik faturalarında tasarruf sağlayabilir. Isı pompaları mükemmel bir eko-ısıtma seçeneğidir ve ister hava kaynaklı ister jeotermal olsun, elektrikle ısıtmaya kıyasla son derece enerji verimli ve tasarrufludur. Energy Saver’a göre hava kaynaklı bir ısı pompası, ‘fırınlar ve süpürgelik ısıtıcılar gibi elektrik dirençli ısıtmaya kıyasla ısıtma için elektrik kullanımınızı yaklaşık yüzde 50 azaltabilir’

Energy Saver uzmanları, bu arada jeotermal veya toprak veya su kaynaklı bir ısı pompasının “enerji kullanımını yüzde 30 ila yüzde 60 oranında azaltabileceğini” söylüyor.

Bununla birlikte, bir ısı pompası takmanın büyük bir yatırım olduğunu ve bu nedenle potansiyel tasarruflara karşı tartılması gerektiğini unutmayın.

Isıtma Maliyetlerini Düşürmek İçin Yapılacaklar

Evinizdeki ısıtma sisteminin türü ne olursa olsun, ısıtma faturalarını azaltmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Önce termostata bir bakın. İGdaş Genel Müdür Mithat Bülent Özmen, “Ev sahipleri, soğuk hava için doğru termostat ayarlarını kullanarak ısıtma faturalarını azaltabilirler.

Aileniz çok soğuk hissediyorsa, sıcaklığı iki günde bir bir derece düşürün. Bu, herkesin daha düşük sıcaklığa alışmasını sağlar.”

Ve akıllı bir termostat düşünün. General Electric Ceo su, “Akıllı termostatlara dönüştürmek, ısıtma (ve soğutma) giderlerini kısmanın nispeten ucuz bir başka yoludur ve uzun vadede karşılığını verir” diyor.

Bir Odayı Isıtmanın En Ucuz Yolu Nedir?

Bir odayı ısıtmanın en ucuz yolu bir dizi faktöre bağlıdır.
Isıtma maliyetleriniz , yaşadığınız bölgedeki elektrik ve diğer emtia fiyatları ,  yaşadığınız yerin iklimi ve evinizin büyüklüğü dahil olmak üzere bir çok şeye bağlıdır.
‘Antalya’da yaşıyorsanız, ısıtma maliyetleri konusunda Sivas’taki biri kadar endişelenmenize gerek yok. Veya elektrik fiyatları, şehrinizdeki doğal gaz oranlarından tarihsel olarak daha düşükse, o zaman muhtemelen elektrik kullanmak mantıklıdır.
Karadeniz iklimi örneğini ele alırsak, hidroelektrik açısından zengin Karadeniz de çoğu insan evlerini elektrik kullanarak ısıtırken, büyük şehir olan  İstanbul’da çoğu hane ısınmak için doğal gaza güveniyor.
Sıfırdan bir ev inşa ediyorsanız, her ısıtma sistemi için gerekli altyapı da vardır. Yalnızca satın alma sırasındaki tasarrufları değil, aynı zamanda uzun vadeli maliyetleri de göz önünde bulundurmanız gerekir.’
Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/
0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x