Fayans kırmadan su borusu tamiri, sadece belli durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Belli şartlara sahip olan su kaçaklarının tamirinde kullanılan bu yöntem, hem fayansların kırılmasını engeller hem de hızlı şekilde sonuç alınmasını sağlar.

Merkez Tesisat, sahip olduğu uzmanlık ve deneyimi kullanarak su kaçaklarını nokta atışı olarak bulmakta ve en uygun yöntemle kaçakları tamir etmektedir. Su kaçakları hakkında daha detaylı bilgi edinmek veya profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Fayans Kırmadan Su Borusu Tamiri
Fayans Kırmadan Su Borusu Tamiri

Matkapla Delinen Su Borusu Tamiri

Su kaçaklarının farklı nedenleri vardır. Matkap da bunlardan biri olup, en beklenmedik zamanlarda kaçakların oluşmasına neden olur. Banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlara yerleştirilecek askı, ayna, sabunluk, duşakabin veya benzeri malzemeler için duvarların delinmesi gerekir. Duvarlar matkapla delinirken, burada yer alan boruların zarar görerek kaçakların oluşma olasılığı vardır.

Matkapla delinen su borusu, çoğunlukla temiz veya sıcak su tesisatına ait olmaktadır. Dolayısıyla da hızlı şekilde bunların tamir edilmesi, temiz veya sıcak suyun kullanılması için önemlidir. Matkapla delinen su borusu için fayans kırmadan su borusu tamiri yöntemi uygulanabilmektedir.

Fayans Kırmadan Su Borusu Tamiri Nasıl Yapılır?

Fayans kırmadan su borusu tamiri, sadece belli şartları taşıyan kaçaklarda yapılır. Yani su kaçaklarının tamamında kırmadan tamir imkanının olmadığı unutulmamalıdır. Fayanslara zarar vermeden yapılan su borusu tamiri için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Bu yöntemde fayans kırılmaz. Ancak başparmak kadar bir kısım kesilerek çıkarılır. Sonrasında ise bu bölüm derz dolgusu ile kapatılır. Dışarıdan bakıldığında genellikle derz dolgulu kısım çok fazla dikkat çekmez ve estetik görünümü olumsuz olarak etkilemez.

Fayans Kırmadan Su Borusu Tamiri
Fayans Kırmadan Su Borusu Tamiri

Kırmadan Su Borusu Tamiri

Fayans kırmadan su borusu tamiri mümkün olmayan durumlarda ise özel yöntemler uygulanır. Su kaçağı tespiti ile ilk olarak kaçağın yeri bulunur. Kaçak, temiz su tesisatında ise kırmadan tamir mümkün değildir. Sıcak ve pis su tesisatındaki kaçaklar için ise kırmadan tamir imkanı vardır.

Kırmadan su borusu tamiri, sadece çok küçük deliklerde veya çatlaklarda uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntemde özel bir kimyasal kullanılır ve bu kimyasal ile küçük delik ve çatlaklar kapatılır.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x