Hidroforun su basmaması, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. İlk olarak, hidroforun pompasının bozuk olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer pompa bozuk değilse, hidroforun akış kontrol vana veya hidroforun içindeki filtrelerin tıkanık olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekmektedir. Hidroforun tesisatındaki bir tıkanıklık da su basmamasına neden olabilir. Bu nedenle, tesisatınızı da inceleyin. Hidroforun depo kapasitesi veya su basıncı da düşük olabilir. Bu durumda, su basıncını arttırmak için hidroforunun ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.

Hidrofor su basmıyor

Hidroforun basmamasının nedeni, cihazın içerisinde hava birikmesi, hidroforun pompa kısmında sıkışma veya pompanın sürekli çalışmaması gibi birçok nedene bağlı olabilir. Öncelikle cihazın içerisinde hava birikmesini kontrol etmek gerekir. Hidroforu içerisine hava almamasını sağlayacak şekilde kurulumu yapmak gerekir. Ayrıca, hidroforun pompa kısmında sıkışma olup olmadığını kontrol etmek ve hidroforun sürekli çalışmasını sağlamak için gerekli bakımları yapmak gerekebilir.

Hidrofor çalışıyor ama su basmıyor makina arızası tamiri ile çözülmektedir.
Hidrofor Tamir Aşaması

Hidrofor sürekli çalışırsa ne olur?

Hidrofor sürekli çalışırsa, pompa ya da baskı kabının içine hava girebilir ve bu pompanın çalışmasını veya baskı kabının çalışmasını durdurabilir. Ayrıca, sürekli çalışan bir hidrofor, enerji tüketimini arttırmak ve sistemin gereksiz yüklenmesine yol açabilir. Dolayısıyla, sürekli çalışan bir hidrofor kullanılmamalıdır.

Hidrofor basınç şalteri arızası

Hidrofor basınç şalteri arızası, çok fazla su basıncının, çok düşük su basıncının veya bir arıza nedeniyle sistemin çalışmamasını engellemek için kullanılan bir araçtır. Arıza meydana geldiğinde, bu cihaz normal duruma döndürülmelidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için, öncelikle arızayı tespit etmek gerekiyor. Bunun için, cihazın üzerindeki kontrol panelini kontrol etmek gerekiyor. Basınç şalteri, çalışmadığını gösteren bir gösterge ışığına sahiptir. Bu ışık yanıyorsa, arıza mevcuttur. Arızayı tespit etmek ve onu düzeltmek için, arıza nedenini ortaya çıkarmak gerekir. Bu arıza nedeni, bir kirlilik, bir tıkanma, bir yerde tıkanma, bir pompa arızası, bir kontrol arızası veya bir basınç şalteri arızası olabilir. Eğer arıza nedeni ortaya çıkarılırsa, arızayı onarabilmek için gereken girişimler yapılabilir. Örneğin, bir kirlilik varsa, hidroforu kapatıp filtreleri temizlemelidir. Bir tıkanma varsa, tıkanıklığı açmalıdır. Bir yerde tıkanma varsa, tıkanmayı açmalıdır. Bir pompa arızası varsa, pompayı değiştirmelidir. Bir kontrol arızası varsa, kontrolü yeniden ayarlamalıdır. Bir basınç şalteri arızası varsa, basınç şalterini değiştirmelidir.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x