edenlerden dolayı çalışmamaktadır. Böyle durumlarda sorunun giderilmesi için kullanılan yöntemlerden birisi resetlemedir. Peki, Hidrofor resetleme nasıl yapılır?

Hidrofor ile ilgili yaşanan sorunların çözümünde profesyonel bir bakış açısı gerekir. Bu sayede sorun kısa sürede ve kalıcı olarak giderilmektedir. Profesyonel tesisat hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Hidrofor Resetleme Nasıl Yapılır?

Hidrofor resetleme, hidroforun markasına bağlı olarak farklı şekillerde yapılmaktadır. Her markanın reset tuşu veya resetleme kombinasyonu farklıdır. Dolayısıyla hidroforunuzun kullanma kılavuzunu inceleyerek bu tuşları bulabilirsiniz.

Etna markalı hidrofora reset atmak için Aşağı ve Yukarı tuşlarına aynı anda basmak gerekir. Yaklaşık 3 saniye bu iki tuşa basılı tuttuğunuzda, resetleme gerçekleşecektir. Resetlemenin ardından elinizi tuşlardan aynı anda çekmelisiniz.

Hidrofor arızaları
Hidrofor Resetleme Nasıl Yapılır?

Hidrofor Havası Nasıl Alınır?

Hidroforun havasını almak, uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Eğer bu konuda bir uzmanlığınız yoksa profesyonel yardım almanız daha doğru olacaktır. Uzmanlığınız varsa hidroforun havasını almak için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

Her markanın yapısı farklı olduğundan, markalara göre hava alma işlemi farklılık gösterebilmektedir.

Hidrofor Devreye Girmiyor

Hidrofor devreye girmiyor şeklinde bir şikayetiniz varsa ilk olarak elektrik bağlantılarını kontrol etmeli ve motorun sağlam olduğundan emin olmalısınız. Motor yanmış veya elektrik bağlantısı devre dışı ise hidrofor çalışmayacaktır.

Elektrik bağlantılarında sorun olmadığını fark ettiğinizde depodaki suyu kontrol etmeniz gerekir. Su bitmişse flatör enerjiyi kesecektir. Böyle bir durumda depodaki suyu doldurup, motorun havasını alın. Sonrasında hidroforu çalıştırın.

Bu adımların ardından hidroforda arıza ışığının yanması olasıdır. Böyle bir durumda hidrofor resetleme işleminin sorusunun önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Arıza ışığı yanarsa resetleme yapılmalıdır. Reset atmanın ardından yine arıza ışığı yanıyorsa teknik servis çağırılmalıdır.

Karşılaşılan bir diğer arıza şekli ise hidroforun sürekli çalışmasıdır. Hidrofor sürekli çalışıyor probleminin olası nedenleri şunlardır:

Arızanın nedeninin doğru olarak tespiti için profesyonel yardım alınması gerekir.

https://www.merkezsutesisati.com/hidrofor-su-yok-arizasi-nedendir/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x