İSKİ su kaçağı tespiti ile su kaçaklarının nokta atışı olarak tespit edilmesi ve giderilmesi sağlanır. Böylece temiz su hattındaki gereksiz kayıplar engellenir ve su tasarrufu sağlanır. İSKİ su kaçağı tespiti ile ilgili merak edilen detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Merkez Tesisat olarak İSKİ’nin görev alanı dışındaki noktalarda su kaçağı tespiti yapıyoruz. Yüksek teknoloji ürünü cihazlar sayesinde nokta atışı olarak bu tespitleri gerçekleştiriyor ve tespit edilen kaçakları tamir ederek sorunları çözüyoruz. Su kaçaklarının tespitine dair daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İSKİ Su Kaçağı Tespiti
İSKİ Su Kaçağı Tespiti

İSKİ Su Kaçağı Tespiti Yapar Mı?

İSKİ su kaçağı tespiti, sadece ana hatlarda yapılır. Şehir şebekesinde meydana gelen kaçaklar tespit edilir ve giderilir. Yollarda, caddelerde, sokaklarda fark edilen su kaçakları, İSKİ iletişim numarası olan 185 üzerinden ihbar edilir. İSKİ arıza ekipleri ihbar yerine gelir ve gerekli incelemeleri yaparak kaçakları tespit eder.

İSKİ su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı kullanılır. Yüksek frekanslı olan bu cihaz, yerin birkaç metre altındaki su borularından gelen sesleri tespit ederek ve kaçakların olduğu yerlerin nokta atışı olarak bulunmasını sağlar.

İSKİ, genel hatlar üzerinde hizmet verir. Evlerde, dairelerde ve binalardaki su kaçaklarına bakmaz. Dolayısıyla bu noktadaki kaçakların tespiti için profesyonel hizmetlerin alınması gerekir.

İSKİ Su Kaçağı Tespiti
İSKİ Su Kaçağı Tespiti

Dairelerde ve Binalarda Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

İSKİ su kaçağı tespiti sadece ana hatlarla sınırlı olması, daire ve binalardaki su kaçaklarının tespiti için servislerin verdiği hizmetlerden yararlanılmasını gerektirir. Servislerin verdikleri hizmetler kapsamında, dairelerin en zor noktalarındaki kaçaklar dahi kolaylıkla tespit edilebilir.

Merkez Tesisat, su kaçağı tespiti noktasında büyük bir deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Kullanılan akustik dinleme cihazı, termal kamera ve diğer teknik ekipmanlar ile kaçakların yerlerinin noktasal olarak bulunmasını sağlar. Temiz, pis ve sıcak su tesisatındaki kaçakların tamamını çok kısa sürede tespit eder.

Tespit edilen kaçaklar, doğru yöntemlerle tamir edilir. Kaçakların tamirinde kullanılan yöntemler, kaçağın hangi tesisatta olduğuna, büyüklüğüne göre değişir. Su kaçağı tamiri konusunda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x