Kırık pimaş boru tamiri, zaman kaybedilmeden yapılması gerekir. Başta gider boruları olmak üzere tesisatın farklı bölümlerinde kullanılan pimaş borular, geniş yapıları ile suyun yoğun şekilde aktığı borulardır. Dolayısıyla buradaki kırıklar veya çatlaklar, ciddi anlamda su sızıntısına yol açar.

Merkez Tesisat olarak kırık, çatlak veya delik olan pimaş borularınızı tamir ediyor ve işlevini yeniden yerine getirmesini sağlıyoruz. Pimaş borularınızdaki her türlü çatlak, kırık ve su sızıntısı problemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Kırık Pimaş Boru Tamiri
Kırık Pimaş Boru Tamiri

Kırık Pimaş Boru Tamiri Nasıl Yapılır?

Kırık pimaş boru tamiri, farklı yöntemler kullanılarak yapılan bir işlemdir. Kırık boyutuna ve şeklinde bağlı olarak uygun yöntem tercih edilir. Bu türden sorunlarda yaygın olarak tercih edilen yöntem şu şekildedir:

Buradaki adımların sonunda belli bir süre boruya su verilmez. Böylece yapıştırıcının kuruması ve mukavemetinin artması sağlanır.

Delik PVC boru tamiri için de kullanılan bu yapıştırıcılar son derece etkilidir. Yüksek basınçta dahi sızıntıya neden olmamaktadır. Ancak istenen etkinin oluşabilmesi için ilgili bölümün doğru temizlenmesi gerekir.

Kırık Pimaş Boru Tamiri
Delik pvc boru tamiri

Gider Borusu Çatlak Tamiri

Plastik su borusu çatlak tamiri, borunun türüne göre farklı teknikler kullanılarak yapılır. Gider boruları genel itibari pimaş boru olduğundan, kırık pimaş boru tamiri için uygulanan yöntemler burada da kullanılır. PVC yapıştırıcısı, kırıkları ve çatlakları etkili olarak kapatır ve sızıntıya neden olmaz.

Su kaçağı tamiri için çatlakların ve kırıkların nerede olduğunun kameralı sistemle tespit edilmesi gerekir. Merkez Tesisat olarak gider borularındaki kaçakların tespitini kameralı sistemle nokta atışı olarak yapıyor, sonrasında ise uygun yöntem kullanarak kırıkları tamir ediyoruz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x