Kırmadan tıkanıklık açma, lavabolar ve tuvaletlerdeki problemlerin kısa sürede giderilmesini sağlar. Tıkanıklıkların giderilmesi için bazen evde uygulanabilecek basit yöntemlerden yararlanılırken bazen ise profesyonel hizmetlerin alınması gerekir.

Merkez Tesisat, evde uygulanan yöntemlerle açılamayan giderlerinizi, lavabolarınızı ve tuvaletlerinizi robot cihazlar ve profesyonel yöntemlerle açmaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak ve konuya ilişkin detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Evde Lavabo Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Lavabolar, giderler veya tuvaletler, farklı nedenlere bağlı olarak tıkanabilir. Bazen farkında olunmadan bu yerlere suda erimeyen maddelerin atılması bazen de özensiz kullanım tıkanıklıklara yol açabilir.

Tıkanık açma için her zaman profesyonel hizmetler almanıza gerek yoktur. Bazı durumlarda, evde uygulayacağınız basit yöntemlerle de bu sorunları aşabilir ve tıkanıklıkları kendiniz giderebilirsiniz. Ancak evde uygulanacak olan yöntemlerin sadece basit tıkanıklıklarda işe yaradığı, zor tıkanıklıklarda ise istenen sonucu vermediği unutulmamalıdır.

Evde uygulanacak farklı tıkanıklık açma yöntemleri vardır. Kırmadan tıkanıklık açma imkanı veren bu yöntemlere dair detaylar şu şekildedir:

1 – Pompa

Tıkalı gider açma için evde kullanılabilecek en klasik yöntem pompadır. Tuvalet pompası veya lavabo pompası ile basit tıkanıklıklar giderilir. Pompa, doğru şekilde uygulandığında boru içerisinde basınç oluşturur ve tıkanmaya yol açan maddelerin itilmesini sağlar. Böylece sorun ortadan kalkar.

Pompa ile işlem yaparken pompanın gider bölgesine tam olarak oturduğundan emin olunmalıdır. Yani pompalama sırasında herhangi bir hava kaçağı olmamalıdır. Böylece basit sorunlar kısa sürede çözülecektir.

Kırmadan Tıkanıklık Açma
Kırmadan Tıkanıklık Açma

2 – Lavabo Açıcılar

Lavabo açma veya gider açma için kullanılacak en etkili yöntemlerden bir diğeri ise lavabo açıcılardır. Marketlerde ve hırdavatçılarda bulunabilecek lavabo açıcılar, tıkanıklığın olduğu gidere dökülerek uygulanır. Uygulanması son derece kolaydır.

Lavabo açıcıların kendi içerisinde farklı türleri vardır. Sodyum hidroksit veya bilinen diğer ismiyle kostik, en yaygın olanlardan biridir. Uygulandıktan sonra üzerine sıcak suyun dökülmesi ile borularda yüksek sıcaklık oluşturur. Böylece tıkanıklığa yol açan maddelerin sabunlaşarak kayganlaşması sağlanır. Bu ise sorunun kısa sürede giderilmesine imkan verir.

Sodyum hidroksit olan ürünlerin haricinde jel formunda olan ürünler de vardır. Jel ürünler, direkt tıkanıklık olan yere dökülür ve 3-6 saat beklenir. Yüksek yoğunluğa sahip olan bu ürünler direkt tıkalı bölgeye gider ve buradan basınç oluşturarak sorunun çözülmesini sağlar.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi lavabo açıcılar da sadece basit tıkanıklıklarda işe yarar. Zorlu sorunların giderilmesinde bu yöntemlerin işe yaraması ve istenen sonucu vermesi mümkün değildir.

3 – Tıkanıklık Açıcı Tel

Nalburlarda ve yapı marketlerde satılan tıkanıklık açıcı tel, giderlerin içerisinde ilerleyerek tıkalı yerlerdeki sorunları gidermektedir. 5 metre uzunluğa sahip olan bu tel ile basit tıkanıklıklar açılabilmektedir. Tel, tıkalı bölgeye ulaştığında, soruna yol açan maddelerin dağılmasını sağlar. Böylece sorun giderilir.

Tıkanıklık açıcı tel gidere gönderilirken sürekli çevrilmesi önemlidir. Çevrildikçe gider içerisinde daha rahat hareket eder ve böylece tıkalı bölgeye kolay şekilde ulaşır. Burada da yine basit problemlerin giderilebileceği unutulmamalıdır.

Kırmadan Tıkanıklık Açma
Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Kırmadan tıkanıklık açma için profesyonel yöntemlerden yararlanılması gerekir. Evde uygulanacak yöntemler basit sorunları gidermesine karşın, zorlu sorunları giderme noktasında yetersiz kalmaktadır. Bundan dolayı da profesyonel hizmetlerden yararlanmak gerekmektedir.

Geçmişte zorlu tıkanıklıkların giderilmesi için borulara ulaşmak gerekir ve bunun için de ilgili bölge kırılırdı. Ancak yeni nesil yöntemler ve teknolojik cihazlar sayesinde bu problemler kırmadan da giderilmektedir.

1 – Tuvalet Açma

Tuvaletler, tıkanıklıkların en fazla yaşandığı noktalardan biridir. Suda erimeyen katı maddelerin atılması, ıslak mendil gibi temizlik ürünlerinin tuvaletlere bırakılması gibi nedenlerden dolayı tıkanıklıklar yaşanır. Tuvalet açma için uygulanacak profesyonel yöntem şu şekildedir:

Bu aşamaların ardından problem giderilir. Profesyonel bir cihaz olan robot, kırmadan tıkanıklık açma konusunda son derece başarılıdır. Sorunun kesin olarak çözüldüğünü anlamak için son defa kamera ile kontrol sağlanabilir.

2 – Lavabo Açma

Lavabolar da benzer nedenlere bağlı olarak tıkanır. Evde uygulanacak basit yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda profesyonel hizmetlerden yararlanılması gerekir. Lavabolar için uygulanacak profesyonel yöntemler de tuvaletlerdeki ile büyük oranda benzerdir ve şu şekildedir:

Kırmadan tıkanıklık açma yöntemi olan robotun teli giderden çıkarılırken de su vermeye devam eder. Böylece bir anlamda gider borularını yıkar ve benzer sorunun yeniden yaşanmasına izin verilmez.

3 – Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfaklardaki lavaboların tıkanmasının temel nedeni, yemek artıklarının ve yağların lavaboları dökülmesidir. Zaman içerisinde lavaboda donan bu maddeler tıkanıklıklara yol açar. Basit yöntemlerle giderilemeyen tıkanıklıklar için burada da robot adı verilen cihazlardan yararlanılır. Böylece sorunlar kesin olarak giderilir ve mutfak lavaboları yeniden kullanılmaya başlanır.

Kırmadan tıkanıklık açma için profesyonel yöntemlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Profesyonel olmayan yöntemler çoğu zaman tıkanıklıkları tam olarak gidermez ve bundan dolayı sorunun tekrarlamasına yol açarlar.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x