Kombi tesisat borusu su kaçırıyor şeklindeki şikayetler, evlerde ve iş yerlerinde görülebilir. Sıcak su tesisatında meydana gelen kaçaklar, kombinin su basıncının düşmesine neden olacağı gibi sızıntının meydana geldiği alana zarar da verebilir. Bundan dolayı sıcak su tesisatındaki kaçakların hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve ardından giderilmesi gerekir.

Merkez Tesisat olarak gelişmiş yöntemleri kullanarak kırmadan su kaçağı bulma işlemini gerçekleştiriyoruz. Ardından ise kaçakları hızlı bir şekilde tamir ediyor ve sorunun giderilmesini sağlıyoruz. Kombi tesisat borusu su kaçırıyor şeklindeki şikayetleriniz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Kombi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor
Kombi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor

Kombide Su Kaçağı Yok Ama Basınç Düşürüyor

Sıcak su tesisatları ile ilgili yaygın olarak görülen problemlerin başında su kaçakları gelir. Su kaçakları, kombideki suyun azalmasına ve dolayısıyla da basıncın düşmesine neden olur. Kombi su kaçağı tamiri ile bu sorun giderilir. Ancak bazen belirgin bir su kaçağı olmamasına rağmen kombilerdeki basınç düşer.

Öncelikle kombideki basıncın küçük miktarlarda düşmesi veya yükselmesi normal olarak kabul edilen bir durumdur. Kombi içerisindeki hava başta olmak üzere farklı nedenlerle böyle bir durum meydana gelebilir. Ancak sürekli su eklenmesine rağmen basınç düşüyorsa buradaki ilk şüpheli su sızıntıları ve kaçaklardır.

Kombideki basınç, kombinin içerisinde suyun değil, bütün sıcak su tesisatındaki suyun basıncıdır. Dolayısıyla sıcak su tesisatının farklı noktasında meydana gelen kaçaklar da kombi basıncının düşmesine neden olabilir. Bu noktada kombi su kaçağı tespiti yapılmalı ve sonrasında bu problem giderilmelidir.

Kombi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor
Kombi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor

Kombi Tesisat Borusu Su Kaçırıyor, Nasıl Çözülür?

Kombi tesisat borusu su kaçırıyor şeklinde problemlerin çözümü için öncelikle kaçağın yerinin, kırmadan ve nokta atışı olarak bulunması gerekir. Su kaçağı tespiti için termal kameralardan yararlanılabilir. Termal kameralar, sıcak su tesisatındaki kaçakları bulmada etkili sonuçlar verir.

Kaçağın bulunmasından sonra ise gerekli tamir işlemi yapılmalıdır. Tamir için kaçağın olduğu boruya ulaşılması gerekir. Duvar içerisindeki kaçaklarda duvarın küçük bir kısmı kırılır ve kaçaklar bulunur. Sonrasında uygun yöntemlerle su kaçakları tamir edilir ve sorun çözülür.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x