Kombi tesisat kaçağı nasıl bulunur? Kombi basıncı sürekli düşen kullanıcılar, kombilerinde su kaçağı olduğunu düşünür ve bu kaçağın nasıl bulunacağını merak ederler. Profesyonel olmayanların bu tür kaçakları bulması çok kolay değildir. Zira kaçakların tespiti için özel ekipmanların kullanılması gerekir.

Merkez Tesisat olarak kombilerinizdeki veya kalorifer tesisatınızdaki kaçakları nokta atışı olarak tespit ediyor ve profesyonel yöntemlerle kesin olarak gideriyoruz. Kombi tesisat kaçağı nasıl bulunur sorusunun yanıtı ve kombilerdeki su kaçağı tespiti ve tamiri için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Kombide Su Kaçağı Yok Ama Basınç Düşüyor

Kombide su kaçağı olmamasına rağmen basıncın düşmesi, nadiren görülen durumlardan biridir. Bunun temel nedeni ise kombi arızasıdır. Ancak basınç düşmesinin nedeni, çok büyük bir olasılıkla su sızıntısıdır.

Kullanıcıların su sızıntısını açık bir şekilde görememesi, kombide sızıntı olmadığı anlamına gelmez. Kombideki basıncın düşmesine neden olan sızıntılar, sadece kombinin üzerinden gerçekleşmez. Petekler, sıcak su boruları, vanalar, kolektör gibi sıcak su tesisatının diğer bileşenlerinde de su kaçağı olabilir. Bu tür kaçaklar, kombi basıncının düşmesine neden olur.

Zeminin altından geçen sıcak su borusundaki kaçağı normal kullanıcıların fark etmesi çok zordur. İşte bu tip kaçaklar, görünürde bir su kaçağı olmamasına karşın basıncın düşmesine neden olur. Kombi tesisat kaçağı nasıl bulunur sorusu, bu tür durumlar için çok daha büyük bir öneme sahiptir.

Kombi Tesisat Kaçağı Nasıl Bulunur?
Kombi Tesisat Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kombi Tesisat Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kombi veya sıcak su tesisatındaki kaçaklar her zaman görünür değildir. Özellikle zeminin veya duvarın içerisinde geçen borularda meydana gelen kaçakların dışarıdan fark edilmesi çok zordur. Dolayısıyla bu noktada profesyonel çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Sıcak su tesisatındaki kaçakların bulunması için profesyonel yöntemlerden yararlanılır. Su kaçağı bulma için izlenen yöntem şu şekildedir:

Kombi Tesisat Kaçağı Nasıl Bulunur?
Kombi Tesisat Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kombi Tesisat Kaçak Giderici

Kombi tesisat borusu su kaçırıyor şeklindeki tespitin ardından ise sorunun çözülmesi gerekir. Bu noktada yine profesyonellerin yapacağı su kaçağı tamiri işlemine ihtiyaç duyulur. Kaçaklar büyükse su kaçağının olduğu alan kırılır ve tamir gerçekleştirilir. Kaçak küçükse kaçak giderici kimyasallar ile problem, duvar veya zemin kırılmadan çözülür.

Kaçak giderici kimyasalın işe yaraması için öncelikle petek temizliği yapılmalıdır. Sonrasında ise bu kimyasal uygun bir yerden sıcak su tesisatına boşaltılmalı ve en az 12 saat beklenmelidir. Bu sürenin sonunda tesisattaki su boşaltılmalı ve yeni su eklenmelidir. Kombi tesisat kaçağı nasıl bulunur konusu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x