Müstakil ev su tesisatı maliyeti, işçilikten malzemeye varıncaya kadar farklı unsurlardan etkilenmektedir. Bundan dolayı net bir fiyat vermek çok zordur. Kaliteli işçilik ve sorunsuz sonuç alabileceğiniz en uygun fiyat bilgisi için hemen bizimle su tesisatı hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

Sıhhi Tesisat İşçilik Fiyatları 2023

Tesisat maliyetlerinin en önemli kalemleri, işçilik ve malzemedir. Dolayısıyla işçilik fiyatlarını bilmek, genel maliyeti tahmin etmek için önemli bir donedir. Sıhhi tesisat işçilik fiyatları 2023 yılı için genel olarak şu şekildedir:

Yapılan İşçilikFiyat
Sıva üstü sıhhi su tesisatı7.000 TL
Sıva altı sıhhi su tesisatı9.000 TL
Duşakabin Montajı750 TL
Kombi Montajı1.500 TL
Klozet Montajı1.000 TL
Doğal gaz tesisatı8.000 TL
Cihazla Su Kaçağı Tespiti600 TL
Kombi Petek Temizliği650 TL

Buradaki rakamlar ortalama olup, farklı unsurlara göre değişmektedir. Hizmetin verildiği il dahi fiyatlar üzerinde etkilidir. Ayrıca ustanın deneyimi, kullandığı yöntemler, yapılan işin zorluğu ve ne kadar süreceği de yine etkili olan unsurlar arasında yer almaktadır.

Müstakil Ev Su Tesisatı Maliyeti
Müstakil Ev Su Tesisatı Maliyeti

Ev Su Tesisatı Yenileme Maliyeti

Evlerde kullanılan su tesisatı zaman içerisinde deforme olur ve farklı problemler çıkarır. Hem suyun kalitesi hem de sorunsuz bir tesisat için belli bir süreden sonra tesisatın yenilenmesi gerekir. Ev su tesisatı yenileme maliyeti, 5.000 TL ile 30.000 TL arasında değişir.

Vermiş olduğumuz aralığın üzerinde veya altında olan maliyetler de vardır. Ancak ortalamanın 10.000 TL seviyelerinde olduğu ifade edilebilmektedir. Bu noktada dairede kaç tuvalet ve banyo olduğu, mutfağın ve evin genel büyüklüğü etkili unsurlardır.

Sıva Üstü Su Tesisatı Fiyatları

Tesisat, genellikle yapılar inşaat halindeyken duvarların içinde kalacak şekilde yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda sıva üzerine yapılması gerekir. Bu tipteki sıva üstü su tesisatı fiyatları, sıva altına göre çok daha uygun seviyededir.

Sıva üst su tesisatı fiyatı, 3+1 ortalama bir müstakil ev için yaklaşık 7.000 TL’dir. İşin detayları ve zorluğuna göre rakamlar farklılık gösterir.

Müstakil Ev Su Tesisatı Maliyeti Ne Kadar?

Müstakil ev su tesisatı maliyeti, ortalama 10.000 TL’dir. Tesisatın sıva üstü veya sıva altı olması ve yapının büyüklüğü, maliyetler üzerinde direkt olarak etkilidir.

Ev su tesisatı yaptırmak veya tesisatınızı yenilemek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x