Müstakil eve kalorifer sistemlerinin kurulması, ısınma sorununun etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu sistemler, evin durumu ve mevcut altyapıya bağlı olarak farklı şekillerde yapılmaktadır.

Merkez Tesisat, müstakil evlerde ikamet edenlerin ısınma problemlerine profesyonel çözümler üretmektedir. Bu çözümler sayesinde hem uygun maliyetli hem de etkili ısıtma sistemleri kurulmaktadır. Müstakil eve kalorifer sistemleri yaptırmak veya konuya ilişkin detaylı bilgiler almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müstakil Eve Kalorifer
Müstakil Eve Kalorifer

Müstakil Eve Kalorifer Nasıl Yapılır?

Müstakil evlere kalorifer sistemi kurmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu sistemlerin tamamında kombi veya soba gibi temel bir ısıtıcı yer alır ve buradan elde edilen ısı, petekler aracılığı ile evin diğer noktalarına taşınır.

Müstakil evlerde daha önceden petekler için sıcak su boru tesisatı hazırlanmışsa petekler bu noktalara takılır. Eğer tesisat hazır değilse sıva üstü tesisat yapılır ve hızlı bir şekilde peteklerin yerleştirilmesi tamamlanır.

Müstakil evin olduğu noktada doğalgaz altyapısı varsa sistem kombi üzerinden ısıtılır. Doğalgaz, en çevreci ve en ucuz ısınma yöntemlerinden biridir. Eğer müstakil evin olduğu yerde doğalgaz altyapısı yoksa bu defa sobalı kalorifer sistemi tercih edilir.

Müstakil Eve Kalorifer
Müstakil Eve Kalorifer

Müstakil Ev Kalorifer Sistemleri Fiyatları

Müstakil eve kalorifer sistemi fiyatları, 30.000 TL ile 75.000 TL arasında değişir. Bu noktada fiyatları etkileyen çok sayıda unsur vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

Köy Evlerine Kalorifer Fiyatları

Köylerde doğalgaz altyapısı olmadığından, sobalı kalorifer sistemleri tercih edilir. Sobalı kalorifer sistemi maliyeti, 30.000 TL ile 50.000 TL arasında değişir. Bu rakama, petekler ve sıcak su tesisatı kurulumu da dahildir. Tercih edilecek boru kalitesine bağlı olarak buradaki rakamlar daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Sobalı kalorifer sistemlerinde, ısıtma kaynağı olarak soba kullanılır. Normal sobalardan farklı tipte bir sobanın kullanıldığı bu sistemler, evin her bölümünün ısıtılmasını sağlar.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x