Noktasal su kaçağı tespiti, tesisat borularında meydana gelen kaçakların hızlı bir şekilde bulunması için kullanılan yöntemdir. Bu yöntem sayesinde gereksiz yere duvarlar veya zemin kırılmadan, kaçakların nerede olduğu tespit edilir.

Merkez Tesisat olarak noktasal su kaçağı tespiti için farklı teknolojik aletler kullanıyor ve nokta atışı tespitler yapıyoruz. Temiz, pis ve sıcak su tesisatındaki kaçaklar ve farklı tesisat problemleri için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Noktasal Su Kaçağı Tespiti
Noktasal Su Kaçağı Tespiti

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Noktasal Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evlerde veya iş yerlerinde yer alan tesisat borularında zaman içerisinde ve farklı nedenlere bağlı olarak kaçaklar meydana gelebilir. Sızıntılar, duvarda nemlenmeye, boyanın ve sıvanın kalkmasına yol açabilir. Bu kaçakların tespit edilebilmesi için özel cihazlar kullanılır. Kullanılan cihazlar şu şekildedir:

Bu tip cihazlar, duvarların içinde yer alan boruların durumlarını görmeyi mümkün kılar. Etkili sonuçlar verdikleri ve noktasal su kaçağı tespiti yapabildikleri için duvarların kırılmasına dahi ihtiyaç duyulmada, kaçakların yerlerinin bulunmasını sağlar.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçak tespiti için geçmişte kırma yöntemi kullanılırdı. Kaçakların olduğu bölge kırılır, önce borular bulunur, sonra ise kaçaklar tespit edilirdi. Ancak gereksiz yere duvar veya zemin kırılmış olurdu. Günümüzde ise kullanılan teknolojiler sayesinde kırmadan da kaçakların tespit edilmesi mümkün hale gelmiştir.

Temiz su borularındaki kaçakların tespiti için akustik dinleme cihazları, pis su tesisatındaki kaçaklar için kamera ve sıcak su borularındaki kaçaklar için de termal kameralar kullanılır. Bu cihazlar, nokta atışı olarak kaçakların bulunmasını sağlar. En zorlu kaçaklar dahi kolay şekilde bulunur ve böylece tamir süreci çok daha kısa ve çok daha düşük maliyetli olur.

Noktasal Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Su Kaçak Tespiti

Su kaçaklarının bulunması için profesyonel hizmetlerin tercih edilmesi gerekir. İstanbul su kaçak tespiti noktasındaki ihtiyaçlarınız için size özel çözümler sunuyor, teknolojik cihazları kullanarak kaçakları nokta atışı olarak tespit ediyoruz.

Kaçakları bulduktan sonra tamiri hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor ve tesisatın yeniden kullanılır duruma gelmesini sağlıyoruz. Kırmadan su kaçağı bulma konusunda detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x