Peçeteden tıkanan klozet nasıl açılır? Peçete veya farklı bir nedenden dolayı tıkanan klozetlerin açılması için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı evlerde de uygulanabilmektedir. Ancak zor tıkanıklar için profesyonel hizmet almak gerekmektedir.

Tuvalet açma konusundaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Merkez Tesisat olarak peçete veya farklı nedenlerden dolayı tıkanan klozetlerini hızlı ve etkili şekilde açıyor ve sorunu kalıcı olarak gideriyoruz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Klozet Tıkandı Su Gitmiyor

Klozetler, büyük gider borularına sahiptir. Bundan dolayı kolay kolay tıkanmamaktadır. Ancak top şeklinde atılan peçeteler veya suda erimeyen malzemelerin atılması sonucunda tıkanabilmektedir. Böyle bir durumda klozetteki su gitmemekte ve birikmeye başlamaktadır.

Tıkanıklıkların hızlı bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Zira hem o evde ya da iş yerinde yaşayan insanların tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri hem de hijyen problemlerinin ortaya çıkmaması açısından böyle bir gereklilik bulunmaktadır.

Tıkanan klozetlerde sürekli olarak sifonu çekmek, bir noktadan sonra suyun banyoya taşmasına yol açabilmektedir. Bundan dolayı tıkanıklığa müdahale haricinde ekstra su kullanmamaya özen göstermek gerekmektedir.

Peçeteden Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Tıkanan klozetler için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı evlerde de uygulanmaktadır. En etkili tuvalet açıcı olarak da bilinen tuvalet açıcılar, bu noktadaki ilk seçeneklerdir. Söz konusu ürünler, klozete dökülerek kullanılmaktadır.

Jel formunda olan tuvalet açıcılar, yoğun bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı hızlı bir şekilde dibe çökmekte ve tuvaletlerin hızlı şekilde açılmasını sağlamaktadır. Granül formunda olan ürünler ise klozet döküldükten hemen sonra sıcak su ile desteklenmelidir. Böylece oluşan yoğun ısı ile tıkanıklıklar açılmaktadır. Ancak bu yöntemlerin sadece basit ve küçük tıkanıklarda işe yaradığını unutmamak gerekmektedir.

Peçeteden Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Suda erimeyen peçeteler sürekli veya toplu olarak klozete atıldığında, sert bir maddeye dönüşerek, tıkanıklara neden olmaktadır. Böyle bir durumda evdeki yöntemler işe yaramamaktadır. Dolayısıyla da profesyonel çözüm alınması sorunun giderilmesi ve tesisatın korunması için gerekmektedir.

Özel robotlar ve kameralı sistemlerle klozetler incelenmekte ve tıkanıklığa neden olan peçetelerin çıkarılması sağlanmaktadır. Böylece tesisata herhangi bir zarar vermeden, sorun kalıcı olarak çözülmektedir.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x