Plastik boru su kaçağı tamiri, özellikle pis su tesisatında meydana gelen kaçakların ve kırıkların giderilmesi için yapılan işlemlerdir. Söz konusu işlemler, borunun konumuna bağlı olarak farklı yöntemlerle yapılır. Bazı durumlarda duvarı kırmadan da tamir işlemi yapılırken, bazı durumlarda ise boruya ulaşmak için duvarın kırılması gerekir.

Merkez Tesisat olarak su kaçağı tamiri noktasındaki ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyoruz. Gelişmiş teknolojik cihazları kullanarak su kaçaklarını tespit ediyor ve daha sonra kaçakları profesyonel yöntemler kullanarak gideriyoruz. Plastik boru su kaçağı tamiri konusundaki ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri
Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri

Plastik Boru Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Plastik borularda meydana gelen kaçakların tespit edilmesi için kullanılan farklı yöntemler ve teknikler vardır. Ancak evlerdeki tesisat borularının tamamı plastiktir. Sıcak su tesisatı, temiz su tesisatı ve pis su tesisatı borularının her biri için farklı yöntemler vardır. Bu borularda meydana gelen sızıntıların tespiti için farklı tekniklerden yararlanılır.

Temiz su borularında su kaçağı tespiti için çoğunlukla akustik dinleme cihazı kullanılır. Akustik dinleme cihazı, duvar içerisinde veya zeminin altında olan borularda meydana gelen sızıntıların sesini net olarak algılar. Böylece kaçaklar nokta atışı olarak tespit edilir.

Sıcak su borularında meydana gelen kaçaklar için de akustik dinleme cihazı kullanılabilir. Ancak buna ek olarak termal kameralar da istenen sonuçları etkili olarak verir. Termal kameralar, sıcak su borularından sızan suyun sıcaklığını dışarıdan dahi kolay şekilde tespit eder ve böylece kaçağın yeri nokta atışı olarak bulunur.

Pis su tesisatı için ise genellikle yılan kamera da denilen ve esnek bir telin ucunda yer alan kamera kullanılır. Bu cihaz robot olarak da adlandırılır. Boruların içine gönderilen bu kameradan gelen görüntüler üzerinden kaçaklar tespit edilebilir.

Görüleceği üzere plastik borularda meydana gelen kaçakların tespiti için kullanılacak farklı yöntem ve teknikler vardır. Bu cihazlar kesin sonuçlar verir ve duvarların gereksiz yere kırılmasının önüne geçer.

Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri
Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri

Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Plastik su borusu tamiri, borunun türüne ve kaçağın büyüklüğüne bağlı olarak farklılık gösterir. Sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tamiri için izlenmesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri
Plastik Boru Su Kaçağı Tamiri

PVC Atık Su Borusu Tamiri

Pis su tesisatı, genellikle PVC borularından oluşur. Bu borularda meydana gelen sorunlarda ise genel olarak plastik su borusu yapıştırıcısı kullanılır. Ancak çatlağın veya kırığın durumuna göre farklı kimyasalların da kullanılması söz konusu olabilir.

Plastik boru çatlak tamiri kimyasalları her zaman tek başına yeterli olmaz. Böyle zamanlarda boruların üzerinde ekstra bir PVC borusu geçirilir ve kırık bölgenin üzeri etkili olarak kapatılır. Bu kimyasallar ve kapatılan ekstra PVC ile kırık ve çatlaklar kalıcı olarak giderilir.

Plastik boru su kaçağı tamiri için profesyonel hizmetlere ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Kaçakların zamanında ve kalıcı olarak giderilmesi için böyle bir zorunluluk bulunmaktadır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x