Plastik su borusu ölçüleri, bu alandaki ihtiyaçlara yanıt verecek çeşitliliktedir. Ayrıca tesisatta bir standart oluşturulması için her marka bu ölçülere uygun olacak şekilde üretim yapar. Tesisatın türü, mevcut ihtiyaçlar ve diğer detaylar dikkate alınarak bu borular arasından seçim yapılır.

Merkez Tesisat olarak plastik su borusu ölçüleri konusunda sizlere gerekli desteği veriyor ve detaylı bilgilendirmeler yapıyoruz. İhtiyaçlara yanıt verecek doğru ölçüleri bulmanızı sağlıyoruz. Su tesisat ölçüleri hakkında daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Plastik Su Borusu Ölçüleri
Plastik Su Borusu Ölçüleri

Plastik Su Borusu Ölçüleri Nedir?

Plastik su borusu ölçüleri, boruların dış çaplarına göre belirlenir. Yani ölçüler, borunun içerisindeki boşluğu değil, en dış noktadaki çapı göstermektedir.

Temiz, pis ve sıcak su gibi farklı tesisat türlerindeki ihtiyaçlara dayalı olarak farklı su tesisat ölçüleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan en yaygın olanları şu şekildedir:

Bunların haricinde de farklı boru ölçüleri vardır. İhtiyaçlara yönelik olan boru çeşidi sayısı çok fazladır ve bunların her birinin kullanım alanı farklıdır. Örneğin; 300’lük gibi büyük borular, şehirlerdeki ana tesisatta kullanılırken, ev gibi yapılarda kullanılmaları söz konusu değildir.

Plastik Su Borusu Ölçüleri
Plastik Su Borusu Ölçüleri

Plastik Su Borusu Fiyatları

Plastik su borusu fiyatları, farklı unsurlara göre farklılık gösterir. Bu noktada etkili olan unsurlar ve bunlara dair detaylar şu şekildedir:

Her ne kadar fiyatlar üzerinde farklı unsurlar etkili olsa da en önemlilerden birinin boru çapı olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Boru çapına göre fiyatlar şu şekildedir:

Enflasyon nedeniyle rakamların değişebileceği unutulmamalıdır.

Ev Su Tesisatında Kaçlık Boru Kullanılır?

Kullanım yerine kullanılacak plastik su borusu ölçüleri farklılık gösterir. Genel olarak ölçüler şu şekildedir:

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x