Su basınç düşürücü, şebekedeki farklı problemlerden kaynaklı su basıncı dalgalanmaları için kullanılmaktadır. Peki, su basınç düşürücü nereye takılır?

Su basınç düşürücü ile ilgili sorun ve ihtiyaçlarınız için Merkez Tesisat, profesyonel çözümler üretmektedir. Servisimiz, uluslararası standartlara uygun olarak hizmet vermektedir. Basınç düşürücü regülatör ile ilgili sorunlarınız veya ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Su Basınç Düşürücü Nasıl Çalışır?

Su basınç düşürücü, içerisinde valflerin bulunduğu bir alettir. Dolayısıyla basıncın ayarlanması görevinde valfler, önemli bir rol oynamaktadır. Üzerindeki ayar kısmından yapılacak ayarlamalar sayesinde basıncın hangi seviyede olacağı belirlenmektedir.

Su basıncındaki dalgalanmalar, son derece risklidir. Aniden artan basınç nedeniyle çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazlar zarar görebilmektedir. Hatta bu sorun nedeniyle borularda sızıntılar dahi oluşabilmektedir.

Su Basınç Düşürücü Nereye Takılır?

Basınç düşürücünün işlevini sorunsuz bir şekilde yerine getirmesi için doğru yere takılması gerekmektedir. Doğru nokta, her tesisat için farklı yerler olabilmektedir. Ancak genel olarak bu vana, şu yerlere takılmaktadır:

Su Basınç Düşürücü Nereye Takılır?
Su Basınç Düşürücü Nereye Takılır?

Buradaki alanlardaki basınç düşürücü, tesisatın zarar görmesini engelleyecektir. Ancak görevini sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi için doğru yere takılması ve ayarının da doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Su Basınç Düşürücü Arızası

Su basınç düşürücü arızası, kendisini farklı şekillerde belli etmektedir. Basıncın yeteri kadar düşürülememesi veya aşırı düşürülerek eve suyun gelmemesi, en önemli belirtiler olarak kabul edilmektedir. Su basınç düşürücü su damlatıyor şeklindeki şikayet de bir arızası belirtisidir.

Basınç düşürücüde arıza, farklı nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Kullanılan vananın kalitesi, malzeme türü, sudaki kireç oranı ve benzeri unsurlar nedeniyle basınç düşürücüler zamanla arıza yapabilmektedir.

Arızanın tespit edilmesinden sonra farklı şekilde müdahaleler yapılmaktadır. Eğer su damlatma sorunu varsa conta yenilenmektedir. Buna rağmen sorun devam ederse veya contayla alakasız bir yerden su kaçağı varsa değişim yapılması gerekmektedir. Basıncın düşük veya yüksek olması durumunda da yine değişim, en etkili yöntemdir.

Arızanın fark edilmesi durumunda hızlı bir şekilde profesyonel hizmet almak gerekmektedir. Aksi halde sorunun daha da büyüme olasılığı vardır.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x