Su kaçağı tespit cihazı, su kaçaklarının nokta atışı olarak bulunmasını sağlamaktadır. Böylece en zor kaçakların tespiti dahi kısa sürede yapılmakta ve borular kısa sürede tamir edilerek sorun giderilmektedir.

Merkez Tesisat olarak kaçakların tespitinde yeni nesil cihazlar kullanıyoruz. Söz konusu cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı bulma işlemi yapıyor ve bu sorunu en düşük maliyetle aşmanızı sağlıyoruz. Su kaçağı tespit hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Su Kaçağı Tespit Cihazı Çeşitleri

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok işlem için teknolojik cihazlar kullanılmaya başlamıştır. Bu alanlardan birisi de su kaçaklarının tespitidir. Su kaçağı tespit cihazı olarak ifade edilen cihazlar, kaçakların nokta atışı olarak ve duvarları kırmadan bulunmasını sağlamaktadır.

Bu cihazların kendi içerisinde farklı türleri vardır ve bunların tamamı aynı işlemi yapsa da, kullanım alanları nispeten farklıdır.

·         Termal Kamera

Termal kameralar, kaçakların tespitinde etkili sonuç vermektedir. Özellikle sıcak su borularındaki kaçakları, çok rahat bulmaktadır. Sıcak suyun etrafına yaymış olduğu ısı, bu kameralarla tespit edilmekte ve böylece kaçağın yeri bulunmaktadır.

·         Su Kaçağı Dinleme Cihazı

Borulardan çıkan, sızan sular, kendilerine has bir ses çıkarmaktadır. Bu ses, her ne kadar insan kulağı ile duyulamasa veya çok zor duyulsa da, özel dinleme cihazları ile tespit edilebilmektedir. Su kaçağı dinleme cihazı, söz konusu sesler üzerinden kaçakların yerlerini bulmaktadır.

·         Boru İçi Görüntüleme Kamerası

Su kaçağı tespit için kullanılan bir diğer cihaz ise kameralardır. Bunlar genellikle geniş borularda kullanılmaktadır. Boruların içerisine gönderilen kameralar, kaçakların nerede olduğu rahatlıkla tespit etmekte ve kesin sonuç vermektedir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı

Su Kaçak Tespit Cihazı Fiyatları

Kaçakların tespiti için kullanılan cihazları üreten farklı markalar bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da su kaçak tespit cihazı fiyatları farklılık göstermektedir. Bazı cihazların fiyatları şu şekildedir:

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti

Sıcak su kaçakları, termal kamera ile nokta atışı olarak tespit edilmektedir. Sıcak suyun yaymış olduğu ısı, söz konusu kamerada görünmekte ve böylece tespit yapılmaktadır.

Su kaçak tespiti noktasındaki ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x