Su kaçağı tespiti ve tamiri fiyatları, yapılan işlemin kapsamına, kaçağın hangi tesisatta olduğuna ve kullanılan ekipmanlara bağlı olarak farklılık gösterir. Su kaçak tespiti için günümüzde farklı elektronik cihazlardan yararlanılırken, tamir ise borunun konumu ve sorunun büyüklüğüne göre farklı yöntemlerle yapılır.

Merkez Tesisat olarak profesyonel ekipmanlar kullanarak kırmadan su kaçağı bulma yöntemlerini kullanıyoruz. Böylece kaçakların tespiti sürecinde gereksiz yere zemini veya duvarı kırmıyoruz. Tespit ettiğimiz kaçakları ise uygun yöntemleri kullanarak kalıcı olarak ve garantili bir şekilde tamir ediyoruz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları
Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçakları, farklı tesisat türlerinde ortaya çıkabilir. Bilindiği gibi ev ve iş yeri gibi alanların içerisinde temiz su tesisatı, pis su tesisatı ve sıcak su tesisatı bulunur. Söz konusu tesisatlar içerisindeki boruların tamamı ya da çok büyük bir kısmı plastik borulardan meydana gelir. Dolayısıyla su kaçağı tespiti ve tamiri fiyatları konusu, plastik borulardır.

Su kaçağı tespiti için kullanılan farklı ekipmanlar vardır. Cihaz veya ekipman kullanmadan su kaçaklarının yerini tam olarak bulmak çok zordur. Zira borulardaki kaçaklardan sızan sular, direkt olarak karşıdaki duvarda neme neden olmayabilir. Duvar içerisinde bulduğu yol ile farklı bir noktaya gidebilir ve nemin bu şekilde dağılmasına yol açabilir. Dolayısıyla sadece neme bakarak tahminde bulunmak imkansızdır.

Yalnızca nemi dikkate alarak duvarları kırmak, gereksiz yere evlere zarar verilmesine ve maliyetlere neden olur. Çünkü kırmaya bir defa başlandığında, kaçak bulunana kadar devam edilir.

Cihazlarla yapılan su kaçağı bulma işleminde ise gereksiz yere duvarın kırılması söz konusu değildir. Zira kamera, termal kamera ve akustik dinleme cihazı ile nokta atışı olarak tespitler yapılır. Sonrasında ise borunun durumuna göre özel kimyasal yapıştırıcıların kullanılması ya da sorunlu kısmın kesilerek yenilenmesi ile tamir işlemi tamamlanır. Tamir sonrasında ise gerekli kontroller yapılarak işlem sonlandırılır.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları
Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Yapılır Mı?

Kırmadan su kaçağı tamiri yapabilmek için kaçak tespitinden başlayarak işlemin sonuna kadar teknolojik cihazlardan yararlanmak gerekir. Bu süreç açısından en önemli husus, kaçakların bulunmasıdır. Kaçakların bulunmasının duvar kırmadan yapılması, işlem maliyetlerini ciddi anlamda azaltır ve ev sahiplerine avantaj sağlar.

Kırmadan su kaçağının tamir edilebilmesi için boruların dışarıda olması ve kırmadan erişilmesi gerekir. Bunun haricindeki durumlarda kırmadan tamir yapılması söz konusu değildir. Buradaki kırmadan ifadesi, çoğunlukla su kaçağı tespiti için kullanılır. Gelişmiş teknolojik aletler kullanılarak kırmadan kaçak tespiti yapılır.

Kaçak tespiti nokta atılı olarak yapıldığı için sadece oradaki küçük bölüm kırılır ve boruya ulaşılır. Böylece çok küçük bir bölümün kırılması ile gerekli tamir yapılmış olur.

Su Kaçak Tespit Fiyatları

Su kaçaklarında en önemli husus, kaçakların kırmadan tespit edilmesidir. Bazı kaçakların tespiti son derece kolay iken, bazı kaçakların tespiti ise oldukça zordur. Bundan dolayı tespit için mutlaka özel olarak geliştirilen cihazlar kullanılmalıdır.

Su kaçaklarında tespit için ödenen fiyat, tamamen kaçağın durumuna ve karmaşıklığına göre değişir. Kolay kaçaklar için daha düşük ücretler söz konusu iken, karmaşık, uğraştırıcı ve bulunması zor kaçaklar için istenen rakamlar ise daha yüksektir. Genellikle su kaçağı fiyatları Tespit Ücreti 700 TL’ den başlayarak 1500 TL’ye kadar uzanmaktadır. Tamir ücreti ise problemin boyutuna göre belirlenmektedir.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları
Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Su kaçağı tespiti ve tamiri fiyatları hakkında net bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Kaçakların önemli kısmı arasında benzerlikler vardır. Bunların tespitleri ve tamir edilmeleri genel olarak kolaydır. Ancak bazıları daha karmaşıktır. Dolayısıyla hem kaçak tespiti hem de kaçak tamiri fiyatları farklılık gösterir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x