Hemen Ara +90534 697 49 57

Kameralı su kaçak tespiti termal kamera adı verilen cihazlarla gerçekleştirilir. Termal kameralar ilk ortaya çıktıklarında askeri amaçlarla kullanılıyorlardı. Daha sonra geliştirildiler ve ticari alanda da yaygın olarak kullanılmaya başladılar.

Termal kamerayla su kaçağı tespiti daha çok sıcak su tesisatı borularında geçerlidir. Peteklerdeki kaçakların tespitinde de kullanılırlar.Kamera kızılötesi ışınlarla çalışır. Bu ışınlar sert yüzeylerin altına nüfuz ederler. Sıcak ve soğuk olan alanlar, cihazın ekranında iki renk ile ifade edilir. Soğuk olan alanlar maviyle gösterilir. Sıcak olan alanlar ise kırmızı ile gösterilir.

Kameralı su kaçak tespiti işlemi, diğer kaçak işlemlerinde olduğu gibi alanın tespit edilmesiyle başlar. Yani öncelikle tarama yapılacak alanın daraltılması gerekir. Bunun için de sorunun olduğu yerin sahibi ya da yetkilisinden ön bilgi alınır. Bilgi alındıktan sonra cihaz artık daha dar bir alanda kullanılabilir. Bu alanda eğer herhangi bir kaçak varsa, cihazın ekranında görünecektir. Cihazı kullanan kişi bir yandan cihazı muhtemel kaçak olabilecek yüzeylerde gezdirir. Bir yandan da ekranı takip eder.

Renk farklılıklarının anormal olduğu alanlarda su kaçağı var demektir. Kameralı su kaçak tespiti yapılırken yalnızca cihazlar tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda cihazı kullanan personelin kaçak bulmada tecrübeli olması da gereklidir.

Tavandan Su Damlıyorsa Ne Yapmalı ?

Tavanda su damlacıkları yada kararmalar mevcutsa üst komşunuzu durumdan haberdar ederek su tesisatındaki problemi yaptırmasını talep etmelisiniz. İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak yardım istediğiniz andan itibaren 1 saat içerisinde adresinize kameralı su kaçak tespit servisi yönlendirmekteyiz.

Tavanda Lekeler Oluşmuşsa Yapmanız Gerekenler Nelerdir ?

Tavandaki rutubet lekeleri oluşumu için iki ana neden vardır. Banyo veya mutfak giderlerinin tabanları genellikle bu tür problemler yaşamaktadır. kullanıma bağlı olarak yaşanılan bu durum giderlerin eskimesiyle veya fayans derzlerinin aşınmasıyla meydana gelmektedir. Giderlerinizde yaşadığınız problemleri, tespit etmek ve onarmak adına firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilir yardım talep edebilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/