Su sızıntısı tespiti, birçok dikkat edilmesi gereken nokta bulunan bir işlemdir. Tespiti yüzeysel olarak herkes yapabilir. Fakat nokta tespit özelliğiyle nerede olduğunu herkes bulamaz. Çünkü bunun için farklı cihazlar kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı su sızıntısı tespitinde kesinlikle profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Merkez Su Tesisatı olarak, su sızıntısı tespiti işlemlerinde; 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor ve bu alanda siz değerli müşterilerimizden 1 gün olsun şikayet almamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sadece saatler içerisinde su sızıntısının nerede olduğunun bulunmasını ve bunun yanı sıra sızıntının giderilmesini istemez misiniz? Eğer, isteğiniz bu yöndeyse hemen Merkez Su Tesisatı olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz

Telefon İcon  Telefon :  +95346974957

İletişim hattımızdan aklınıza takılan her türlü konu ile ilgili soru sorabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz sizlere bu konuda destek verecektir. Su sızıntısı tespiti ile ilgili hangi soruları tarafımıza iletebilir, bu sorularınıza cevap alabilirsiniz? Liste aşağıda yer almaktadır:

Bu soruların tamamına iletişim hattımızdan cevap bulabilirsiniz. İstanbul’da toplam olarak 23 ilçeye teknik destek ekibimizle birlikte tüm su sızıntısı tespit işlemleri için hizmet veriyoruz. Tamamı alanında profesyonelleşmiş; yılların getirdiği tecrübeyle başarısını kanıtlamış ustalardan oluşan ekibimiz su sızıntısı tespiti ve bunun yanı sıra tespit sonrası tamir sürecinde daima yardımcı olacaktır.

Merkez Su Tesisatı sadece su sızıntısı tespitinde değil; bunun yanı sıra aşağıda yer alan konularda da hizmet vermektedir:

Eğer bu konularla ilgili de desteğe ihtiyacınız varsa; yine bizlerle yukarıda verdiğimiz iletişim hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Su Sızıntısı Ne Kadar Sürede Tespit Edilir?

Su sızıntısı oldukça önemli bir konudur. Özellikle apartmanda oturanlar için hayati tehlike saçabilir. Bu denli önemli olmasının temel sebebi ise elektrik hatlarıdır. Çoğu zaman su sızıntısı üst kattaysanız; alt katın tavanına işlemektedir. Belirli bir süre giderilmediğinde alt kat tavanı tamamen nemlenebilir. Bu da lambanın bağlı olduğu elektrik tesisatına oluşabilir ve çok büyük problemler yaşanabilir.

Bundan dolayı su sızıntısından şüphelendiğiniz an hemen iletişime geçmelisiniz. Önemi sadece elektrik konusunda değil bunun yanı sıra; yapıda çürüme meydana getirme, sıva dökülmesi, parke şişmesi gibi olumsuz sonuçlar doğurmasından dolayı da yüksektir.

Su sızıntısı; tesisata ulaşım zorluğuna göre 1 – 3 saat arasında tespit edilmektedir. Tespit işlemlerinde kamera, termal kamera, akustik cihaz kullanılabilir. Kullanılan cihazlar; alanda hangi cihaza ihtiyaç duyulduğuna göre değişim göstermekte olup; sabit değildir. Tüm cihazlar, 1.sınıf kaliteye sahip TSE belgeli cihazlardır. Bu sayede yanlış tespit ya da mağduriyet oluşturma oranı %0’dır.

Su sızıntısı tespitinin ardından; nokta tespit yapılır. Yani kaçağın tam olarak hangi noktada olduğu net bir şekilde belli olur. Kaçağın giderilmesi için ise tüm seramiğin, mermerin, parkenin veya farklı bir maddenin kırılması gerekmez. Sadece işaretlenen nokta kırılır ve boruya ulaşarak kaçak tamiri yapılır. Bu işlem genelde 1 saat – 2 saat arasında sürmektedir.

Tamir işlemi de tamamlandıktan sonra kaçağın meydana geldiği alandaki tüm sorunlar giderilir, deneme yapılır ve bir kez daha farklı cihazlarla test işlemi başlar. Eğer herhangi bir sorun yoksa; garanti verilerek alan müşteriye teslim edilir.

Su sızıntısı tespit işleminde günümüzde hizmet veren firma sayısı oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı; hangi firmanın tercih edilmesi gerektiği, bireyler tarafından oldukça sık bir şekilde sorulmaktadır.  Firma tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor.

Firmanın kaç yıldır hizmet verdiği, kurumsal referanslarının bulunup bulunmadığı, bugüne kadar hakkında herhangi bir şikayet meydana gelip gelmediği firma tercihinde önemli kriterlerdir. Merkez Su Tesisatı olarak 30 yılı aşkın süredir su tesisatı konusunda hizmet veriyoruz ve bugüne kadar onbinlerce müşteriyle çalıştık. Bu müşterilerden büyük bölümü de kurumsal müşterilerimizdi. Başta Akbank, ardından Memorial, Lc Waikiki, DeFacto, Akbank ve Acıbadem; hizmet verdiğimiz bazı kurumsal referanslarımız olarak öne çıkmaktadır.

Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri Fiyatları

Su sızıntısı tespiti fiyatları ve tamiri konusunda hizmet vermekte olan Merkez Su Tesisatı, bu konuda oldukça sık bir şekilde sorulan “fiyatları ne kadar?” Sorusuna net bir cevap verememektedir. Net cevap verememe sebeplerinin başında; yapılacak olan işleme, kullanılan cihaza, işçilik zorluğuna göre değişen fiyatlar bulunmasıdır. Fakat ortalama bir fiyat vermek gerekirse; su sızıntısı tespit işleminde ortalama olarak 150 – 300 TL arasında fiyatlar sunulmaktadır.

Su sızıntısı tespiti yapılırken kullanılan termal kamera, normal kamera, ya da akustik dinleme cihazı maliyeti oldukça yüksek olan cihazlardır. Bu sebepten dolayı sunulan fiyatlar oldukça uygundur. 30 yıldır hizmet politikamız olan kaliteli işçilik – uygun fiyat politikamızla; İstanbul su sızıntısı tespiti fiyatları arasında en sık tercih edilen firma olarak ön plana çıkıyoruz.

Su sızıntısı tespiti fiyatları bu şekilde sıralanırken, su tespiti tamiri fiyatlarının ne kadar olduğu da bir diğer merak konusu olarak dikkat çekmektedir. Su sızıntısı tamiri için ortalama fiyat bilgisi vermek de mümkün değildir. Çünkü fiyatları etkileyen şey diğer olarak su tesisatının zorluğudur. Yani işçiliktir. Yine kaçağın giderilmesinde nasıl bir operasyon uygulanacağı, parça değişimi yapılıp yapılmayacağı da fiyatı etkileyen bir diğer konudur.

Bunun için su sızıntısı tespiti ve tamiri fiyatları ile ilgili araştırma yapan kişilerin, Merkez Su Tesisatı iletişim hattı üzerinden bizlere ulaşmasını öneriyoruz. Aksi takdirde; net bir fiyat bilgisi sahibi olmak mümkün değildir.

Su Kaçağı Bulma

Evde Yüzeysel Su Sızıntısı Tespiti Yapmak İçin Yöntemler

Evde yüzeysel bir şekilde su sızıntısı tespiti yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında izleme yöntemi gelmektedir. Yani duvarlar, parkeler, mermerler ve diğer su sızıntısı yaşandığından şüphelenilen alanda yer alan nesneler incelenmelidir.

Duvarlarda çürüme veya nemlenme meydana gelmişse, parkelerde kabarma oluşmuşsa ya da renk değişimi görülüyorsa; mermerlerde renk solması, çatlama meydana gelmişse yine su sızıntısı meydana gelmiş demektir.

Eğer bu belirtilerin hiçbiri yoksa; fakat yine de su sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız; bu durumda en net ve kesin sonuç alacağınız yöntem olarak öne çıkan su saati ile su sızıntısı tespiti yapabilirsiniz. Su saatine bakarak tespit yapmak için öncelikli olarak evde ne kadar musluk varsa tamamını kapatıp saatin o halli fotoğrafını çekmelisiniz. 1-2 saat boyunca; gerekiyorsa 1 gün boyunca kesinlikle hiçbir musluğu açmayıp, ardından tekrardan saati kontrol etmelisiniz. Eğer küçük bir oynama dahi varsa, bu su sızıntısının habercisidir ve acil müdahale gerektirir.

Su sızıntısı tespiti için; yukarıda da sık sık dile getirdiğimiz üzere 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Merkez Su Tesisatı firmamızla bu anlamda iletişime geçerek; su sızıntısı tespitinin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini ve müdahalede bulunulmasını sağlayabilirsiniz.