Su tesisatı kameralı kaçak bulma yöntemleri, duvarların veya zeminin kırılmasına gerek olmadan kaçakların nokta atışı olarak tespit edilmesini mümkün kılar. Kullanılan yöntemler, en zorlu kaçakların dahi kolay ve hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. Böylece hem zamandan hem de işten tasarruf edilmiş olunur.

Merkez Tesisat olarak bu noktada sizlere profesyonel çözümler sunuyor, kameralı yöntemlerle su kaçaklarını buluyoruz. Kameralı su kaçağı bulma hizmetlerimizden yararlanmak ve konuya ilişkin detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Su Tesisatı Kameralı Kaçak Bulma Yöntemleri

Su tesisatı kameralı kaçak bulma yöntemlerinde farklı tipten kameralar kullanılır. Tesisatın türüne bağlı olarak burada kullanılan kameralar farklılık gösterir. Yani kaçakların tespiti için tek bir tipi kameranın kullanılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Sıcak su tesisatı ve pis su tesisatındaki kaçaklar için kameralardan yararlanılırken, temiz su tesisatında ise daha farklı kaçak tespit cihazları kullanılır. Ayrıca kaçağın durumuna bağlı olarak biden fazla cihazdan da yararlanılabilir.

Su Tesisatı Kameralı
Su Tesisatı Kameralı

1 – Pis Su Tesisatı Kaçakları

Pis su tesisatındaki kaçaklar için normal kameralar kullanılır. Boru içinde görüntü alma kabiliyeti olan bu kameralar ile hem kaçakların nerede olduğu hem de büyüklüğü tespit edilir. Pis su borularında kullanılan kameralı yöntemlerde izlenen adımlar şu şekildedir:

2 – Sıcak Su Tesisatı Kaçakları

Sıcak su tesisatındaki kaçaklar içinse termal kameralardan yararlanılır. Termal kameralar, ısı farklarını tespit etme noktasında son derece başarılı olan teknolojik ürünlerdir. İlgili ürünler, duvarın içerisindeki ısı farklarını dahi tespit etme konusunda başarılıdır. İşte bu özellikleri, sıcak su borularındaki kaçakların tespiti için kullanılmalarını mümkün kılmaktadır.

Su tesisatı kameralı olarak kaçakları tespit ederken, ilk olarak borulara sıcak su verilir ve bir süre beklenir. Sonrasında ise termal kamera ile ilgili bölümler incelenir. Kameradan gelen görüntülere göre kaçağın yeri kısa sürede ve nokta atışı olarak tespit edilir.

Su Tesisatı Kameralı
Su Tesisatı Kameralı

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları

Kameralı su kaçak tespit fiyatları, 1.000 TL ile 1.200 TL arasında değişir. İşlemin zorluğuna bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterebilir. Nihayetinde her kaçağın zorluğu aynı değildir ve bazıları için detaylı araştırmalar yapılması gerekebilir.

Su Kaçak Tespit Cihazı Fiyatları

Su kaçak tespit cihazlarının kendi içerisinde farklı türleri vardır. Bunlardan yaygın olarak kullanılanlar şu şekildedir:

İlgili cihazların da kendi içerisinde farklı türleri vardır. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net bilgi vermek zordur. Örneğin; su kaçak bulma cihazı termal kamera fiyatı, kalitesine göre 10.000 TL ile 100.000 TL arasında değişir.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x