Tavanda su damlacıkları, çoğunlukla banyo ve tuvaletlerde meydana gelen bir problemdir. Nadiren evlerin farklı bölümlerinde de bu sorunlara rastlanır. Zamanında sorunun kaynağı tespit edilerek giderilmezse oluşan su damlacıkları boyaya, sıvaya ve hatta beton blok içerisindeki demirlere dahi zarar verir. Bütün bunlar ise çok daha yüksek maliyetli tamirleri gerektirir.

Merkez Tesisat olarak tavanlarınızda meydana gelen su damlacıklarının nedenlerini tespit ediyor ve gereken tamiri yapıyoruz. Su kaçağı tespiti ile sızan suların kaynağını kısa sürede bularak sorunu çözüyoruz. Profesyonel tesisat hizmeti için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Tavanda Su Damlacıkları
Tavanda Su Damlacıkları

Tavanda Su Damlacıkları Neden Olur?

Tavanda su damlacıkları, farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sorundur. Ancak soruna bakıldığında olmaması gereken bir noktada su damlaları olduğu açıktır. Dolayısıyla da problemin temel kaynağı, su sızıntısıdır. Bu sızıntı ise tesisattaki farklı noktalardan kaynaklı olabilir.

Tavandaki su damlacıklarının arkasındaki temel nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Su damlacıklarının yoğunluğuna bağlı olarak kaçağın hangi tesisatta olduğu tahmin edilebilir. Ancak dışarıdan bakılarak kesin tespiti yapmak mümkün değildir.

Damlacıklarının yoğunluğu fazla ve yere damlamalar varsa kaçağın temiz su tesisatından kaynaklanma olasılığı çok yüksektir. Zira temiz su tesisatındaki borularda su yoğunluğu fazla ve süreklidir. Benzer şekilde problem sıcak su tesisatından da kaynaklı olabilir.

Damlama yoğunluğu düşükse pis su borusundan şüphelenilir. Pis su borusunda su yoğunluğu düşüktür ve sürekli su yoktur. Dolayısıyla sızıntı olsa dahi çok fazla damlacığa yol açmaz.

Buradaki hususların tamamı tahmine dayalıdır. Sızıntının boyutu ve diğer etkenlere bağlı olarak sorunun arkasındaki borular farklılık gösterir. Dolayısıyla da kesin bir neticeye varmak için su kaçağı bulma işleminin yapılması gerekir.

Tavanda Su Damlacıkları

Tavandan Su Damlıyor Ne Yapmalıyım?

Tavandan damlayan sular, son derece can sıkıcı bir durumdur. Zira damlayanın temiz ya da pis su olduğu tam olarak bilinmediğinden insanlar pis su olabileceğini düşünerek rahatsız olur. Temiz su damlasa dahi hiç kimse evinin tavanına zarar veren suyu istemez. Dolayısıyla sorunun kısa sürede çözülmesi gerekir.

Tavanda su damlacıkları olduğunda, çözüm için profesyonel hizmetlerden yararlanılmalıdır. Profesyonel hizmetler kapsamında sorunun çözümü için izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir:

Tavanda Su Damlacıkları
Tavandan su damlıyor ne yapmalıyım

Banyo tavandan su akması için izlenmesi gereken adımlar genel itibariyle bu şekildedir. Profesyonel hizmetler sayesinde gereksiz yere zemin kırılmadan sorunun aşılması sağlanır. Tavanda su damlacıkları konusundaki sorunlarınıza profesyonel çözümler arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x