Temiz su tesisatı nedir? Temiz su tesisatı, evlerde ve benzeri türden yapılarda yer alır ve insanların temiz su ihtiyacının karşılanmasını sağlar. İnsanların yaşam kalitesi açısından büyük bir öneme sahip olan temiz su tesisatı, kendi içerisinde farklı bileşenlerden meydana gelir. Yazımızın devamında temiz su tesisatı nedir sorusunun detaylı yanıtını bulabilirsiniz.

Merkez Tesisat olarak temiz su tesisatı ile ilgili her türden ihtiyacınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Temiz su tesisatının sıfırdan kurulumu, tamiri, kaçak tespiti ve benzeri ihtiyaçlar için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Temiz Su Tesisatı Nedir? Ne İşe Yarar?

Temiz su tesisatı, evlerde ve benzeri yapılarda temiz su ihtiyacını karşılayan ve bu suyun dağıtımını gerçekleştiren sistemlerdir. Şebekeden alınan suyu bina içerisindeki kullanım noktalarına uygun basınçla taşıyan tesisattır. Adından da anlaşılacağı üzere bu sistemin en önemli özelliği, temiz su taşıması ve insanlara temiz, kullanılabilir bir su getirmesidir.

Bu tesisatlar, kendi içerisinde farklı bölümlerden meydana gelir. Sistemin temel bileşenlerine dair detaylar şu şekildedir:

Temiz su tesisatı nedir sorusu kapsamındaki temel bileşenler bu şekildedir. Ancak tesisatın içerisinde farklı bileşenler olduğu da unutulmamalıdır.

Temiz Su Tesisatı Nedir?
Su tesisatı Nedir

Temiz Su Tesisatı Malzemeleri Nelerdir?

Temiz su tesisatının kurulmasında kullanılan farklı malzemeler vardır. Bu malzemeler ve bunların temel görevlerine dair detaylar aşağıda yer almaktadır:

Temiz su tesisatında kullanılan malzemelerin bir kısmı bu şekildedir. İlgili alanda kullanılan farklı türde ve görevde olan malzemeler de vardır.

Temiz Su Tesisatı Nedir?
Temiz Su Tesisatı Nedir?

Temiz Su Tesisatında Kullanılan Borular

Temiz su tesisatında kullanılan borular, yapıldıkları malzeme türüne göre iki farklı sınıfa ayrılmaktadır. Bu sınıflara ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir:

Plastik Borular

Son yıllarda temiz su tesisatlarında plastik borular tercih edilmektedir. Metal boru kullanımı ise nadiren görülür. Plastik boruların uzun ömürlü olması, korozyon riskinin bulunmaması ve benzeri detaylardan dolayı yaygın olarak kullanıldığı bilinmektedir. Kullanılan plastik borulardan bazıları şunlardır:

Metal Borular

Metal borular, geçmişte yaygın olarak kullanılmasına karşın günümüzde yüksek maliyetler nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir. Bakır, galvanizli çelik, demir, kompozit metal gibi farklı türden metal borular vardır.

Temiz Su Tesisatı Nedir?
Temiz Su Tesisatı Nedir?

Temiz Su Tesisatı Boru Parçaları

Temiz su tesisatının kurulumunda borular büyük bir yer tutmasına karşın, sistemin sorunsuz çalışabilmesi için diğer bileşenlerin de önemi çok fazladır. Tesisatta kullanılan boru parçaları şunlardır:

Temiz su tesisatı nedir sorusuna dair detaylar bu şekilde olup, konuya ilişkin sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x