Tesisat dinleme cihazı, ev ve iş yerindeki tesisat borularında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi için kullanılır. Bu özel cihaz sayesinde zemin veya duvarlar kırılmadan kaçaklar nokta atışı olarak bulunur.

Merkez Tesisat, su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı da dahil olmak üzere farklı teknolojik aletlerden yararlanır. Böylece kaçakları kısa sürede ve etkili olarak bulur. Evinizdeki veya iş yerinizdeki su sızıntılarının kısa sürede bulunmasını istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Tesisat Dinleme Cihazı Nedir?

Tesisat dinleme cihazı, aynı zamanda akustik dinleme cihazı olarak da bilinir. Akustik dinleme cihazı, suyun akarken çıkardığı sesi tespit etmek için gelişmiş mikrofonlar kullanır. Mikrofonun algılamış olduğu sesler, bir amplifikatör üzerinden artırılır ve kulaklığa verilir. Böylece zemin veya duvar içerisinde geçen borulardaki kaçaklar tespit edilir.

Bu gelişmiş cihazlar, katıların sesi iletme prensibinden yararlanarak çalışır. Sanılanın aksine katılar sesi çok iyi iletir. Boruların içerisindeki kaçakların çıkardığı sesler, duvar veya zemindeki fayans ile iletilir. Tam bu noktada akustik dinleme için geliştirilen cihazlar devreye girer ve kaçağı tespit eder.

Tesisat Dinleme Cihazı
Tesisat Dinleme Cihazı

En İyi Su Kaçak Tespit Cihazı

Kaçaklarda kullanılan farklı cihazlar vardır. Her bir cihazın sahip olduğu özellik farklılık gösterir ve buna bağlı olarak da farklı durumlarda çözüm üretirler. Dolayısıyla en iyi su kaçak tespit cihazı, ihtiyaçlara en etkili çözümü sunandır. Kaçak bulma cihazlarının etkili olduğu tesisat türleri şu şekildedir:

Görüleceği üzere her bir cihazın etkili olduğu tesisat türü farklılık gösterir. Dolayısıyla bir cihazın en iyi olduğunu net şekilde ifade etmek doğru olmayacaktır.

Tesisat Dinleme Cihazı

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları

Kameralı su kaçak tespit fiyatları, 800 TL ile 1.200 TL arasında değişir. Kameranın boruların içerisine gönderildiği ve pis su borularındaki kaçakların bulunduğu işlemde normal kameralar kullanılır. Sıcak su borularında ise termal kameralardan yararlanılır. Dolayısıyla kullanılan kamera türüne ve kaçağın zorluğuna göre kameralı su kaçağı bulma fiyatları farklılık gösterebilir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x