Tıkalı WC nasıl açılır? Temel ihtiyaçlardan biri olan tuvaletler, farklı nedenlere bağlı olarak tıkanabilir. Suda erimeyen maddelerin atılması, sifonun düzenli olarak kullanılmaması, katı cisimler düşürülmesi, beton ve moloz parçaları gibi farklı tıkanıklık nedenleri vardır.

Merkez Tesisat olarak profesyonel yöntemleri kullanarak tuvalet açma yöntemlerini kullanıyor ve tıkanıklıkları kalıcı olarak gideriyoruz. Tıkalı veya taşan tuvaletler için profesyonel çözümler üretiyoruz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Tıkalı WC Nasıl Açılır?
Tıkalı WC Nasıl Açılır?

Evde Tıkalı WC Nasıl Açılır?

En etkili tuvalet açıcı, tıkanıklıkların evde giderilmesi için kullanılacak ideal yöntemlerden biridir. Söz konusu madde, kostik veya sodyum hidroksit olarak bilinir. Sıcak su ile temas ettiğinde ısı oluşturur ve temas ettiği maddelerin kayganlaşmasını (sabunlaşma) sağlar. Böylece tıkanıklıklar giderilir.

Evde, tıkalı tuvaletleri açmak için kullanılacak farklı yöntemler olmasına karşın bunlar, sadece basit tıkanıklara çözüm olmaktadır. Uygulanabilecek yöntemlere dair detaylar şu şekildedir:

Tıkalı WC Nasıl Açılır?
Tıkalı WC Nasıl Açılır?

Normal Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Alaturka tuvalet tıkandı şeklindeki şikayetler, sık sık dile getirilir. Özensiz ve yanlış kullanım başta olmak üzere bu tuvaletlerde farklı nedenlere bağlı olarak tıkanıklıklar oluşabilir. Böyle durumlarda doğru müdahaleler çok önemlidir. Zira yapılacak yanlış müdahaleler, tıkanıklığın daha da zorlaşmasına veya tesisatın zarar görmesine neden olabilir.

Bu tip durumlarda, yani tıkanıklıkların evde uygulanan yöntemlerle giderilemediğinde, aynı yöntemleri defalarca uygulamamak gerekir. Bunun yerine profesyonel hizmetlerden yararlanılmalı ve tesisata zarar verilmeden problem giderilmelidir.

Merkez Tesisat olarak bu noktada kamera ile tıkanıklık nedenini belirliyoruz. Sonrasında ise özel bir makine (robot) ile sorunu kalıcı olarak çözüyoruz. Kullandığımız makine, yüksek basınçtaki suyu tıkanıklığa neden olan maddelere veriyor ve buna ek olarak titreşim oluşturuyor. Böylece problem kalıcı olarak gideriliyor.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x