Tıkanık açma; tuvalet ve lavabolarda meydana gelen tıkanıklıkların giderilmesini ve bu alanların yeniden kullanıma açılmasını sağlar. Özensiz kullanım, yanlış genişlikte boru seçimi ve inşaat kalıntıları gibi nedenlere bağlı olarak oluşan tıkanıklıklar, bazen evde uygulanacak basit yöntemlerle giderilirken bazen de profesyonel hizmetlerle daha sağlıklı şekilde giderilmektedir..

Merkez Tesisat olarak lavabo ve tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıkları profesyonel yöntemler kullanarak açıyor ve sorunun tekrarlamaması için gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Ayrıca yeniden tıkanıklık oluşmaması için dikkat edilmesi gereken konularda sizleri bilgilendiriyoruz. Lavabo ve tuvalet açma ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Tıkanık Açma Nasıl Yapılır?

Tıkalı gider açma için evde uygulanacak yöntemler vardır. Bu yöntemler, çoğunlukla basit sorunlarda işe yarar. Ancak zorlu tıkanıklıklarda bu yöntemler işe yaramaz ve hatta tesisat borularının zarar görmesine dahi yol açabilir. Bu türden bir problem yaşamamak için basit yöntemlerin işe yaramadığı zamanlarda profesyonel hizmetler tercih edilmelidir.

Tıkanık Açma
Tıkanık Açma

Tıkanıklıkların giderilmesi için kullanılan yöntemlerden öne çıkanlar ve bunlara dair detaylar aşağıdaki gibidir:

1 – Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Tıkanıklık açma kimyasalı, yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında gelir. Bu kimyasalların kendi içerisinde farklı iki türü vardır. Bunlar:

Tıkanıklık açıcı kimyasallar, direkt olarak tıkanıklığın olduğu gidere veya tuvalete dökülür. Sonrasında ise bol su ile gider borularının tamamen temizlenmesini sağlarlar. Lavabo açma konusunda son derece başarılı olan bu maddeler, istenen sonuçları sadece basit tıkanıklıklarda verir. Zorlu tıkanıklıklarda ise istenen sonucun alınması neredeyse imkansız olur.

2 – Tıkanıklık Giderici Tel

Tıkanıklık giderici tel, yine evde uygulanacak basit yöntemlerden biridir. Hırdavatçılardan alınan tel ile tıkalı borudaki sorunlar giderilir. Basit tıkanıklıkları gidermede başarılı bir yöntemdir.

Tıkanık Açma
Tıkanık Açma

3 – Robotla Tıkanık Açma (Profesyonel Yardım)

Zorlu problemlerde, robotla tıkanıklık açma yöntemlerinden yararlanılır. Bu yöntemlerde kullanılan robot (makine), ilgili gidere gönderilen uzun bir tel hortumla yüksek basınçlı su verir. Ayrıca hortumu sürekli titreşim oluşturur. Böylece tıkanıklığa neden olan maddeler itilerek sorun çözülür. Buna ek olarak yüksek basınçlı su, gider borularının yıkanmasını sağlar ve sorunun tekrarlama riski ortadan kalkar.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x