Tuvaletler, çeşitli kullanım hatalarından dolayı tıkanabiliyor. Amacı dışında kullanılırsa da sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Ayrıca yapım aşamasında gerçekleştirilen işçilik hatalarının etkisi de büyüktür. Tıkanmalar sonucunda ise tuvalet açma yöntemleri için araştırma yapılması doğaldır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Tıkanmış Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır

Tuvalet Neden Tıkanır ?

Tıkanmaya neden olacak birçok durum vardır. Genel olarak tuvaletlerin tıkanmasına neden olacak sebepler şunlardır:
Tuvalet kâğıdı
Islak mendil
Ped
Çocukların attığı oyuncaklar
Uzun saç kılları
Eğimin yeteri kadar olmaması
Bazı eşyaların içerisine düşmesi
Yaşanan olumsuzluklar için evde kendiniz belirli yöntemleri kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Eğer sonuç alamazsanız, zaman kaybetmeden merkezsutesisati.com sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır ?

Tercih edebileceğiniz bazı teknikler şu şekildedir: Tuvalete birkaç paket karbonat ve sirke döküldükten sonra yaklaşık 2 dakika beklenmelidir. Sorun çok büyük değil ise tepkimeye girerek tuvalet tıkanıklığını giderecektir.
Kaliteli bir açma teli veya metal elbise askısı düzleştirilerek kullanın. Tıkanık bölgeye tel sokularak açma şansı olup olmadığına bakabilirsiniz.
“Peçete ile tıkanan tuvalet problemine tuz ruhunun yardımı sayesinde yanıt buluruz. İçerisinde su bulunmayan klozete tuz ruhu dökün ve tepkimeye girmesini bekleyin. Daha sonra kontrol için su dökebilirsiniz.
Pompa kullanmak, Tıkalı alaturka tuvalet problemine karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Ürün seçimi yaparken lavabo değil, tuvalet pompası olmasına dikkat edilmelidir.
Lavabo açıcı yardımıyla işlem yapalabilirsiniz. Bu ürünler, yüksek oranlı kimyasal içerdiğinden kullanım aşamasında dikkat edilmelidir. Tuvalete döktükten ortalama 5 dakika sonra eğer tıkanıklık açılmışsa mutlaka bol su dökülmelidir.
Yaşadığınız tüm tıkanıklık problemleri için istediğiniz her zaman bizi arayabilirsiniz. Konumunuza göre ekiplerimiz kısa sürede yanınıza gelerek tuvaletinizde hiçbir yeri kırmadan  sizi çözümle buluşturur.

Profesyonel Hizmetlerimizden Yararlanın

Uyguladığımız çalışmalar ile yaşanılan su kaçağı ve tıkalı tuvalet açma problemlerine karşı ekipmanlarımız ve 30 yılı aşkın tecrübemizle anında sonuç vermekteyiz. Genel olarak evde kullanılcak yöntemler, büyük sorunlarla baş etmek için yeterli olmamaktadır. Bu noktada Alafranga tuvalet tıkanıklığı, alaturka tuvalet tıkanıklığı, su tesisat kaçağı gibi sorularınıza, doğru cevaplar bulmak ve kaliteli hizmet için gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x