Tuvalet tıkanıklığını ne açar? Tuvaletleri tıkanan kişiler, evde basit yöntemlerle tıkanıklıklarını açıp açamayacaklarını merak ederler. Doğru yöntemler kullanılarak evde tıkanıklıkları gidermek mümkündür. Ancak bu yöntemlerin basit tıkanıklıklar için işe yaradığı unutulmamalıdır.

Alaturka veya alafranga tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıklar için profesyonel yöntemler, kesin ve güvenli çözümler sağlar. Merkez Tesisat olarak bu alandaki problemlerinize çözümler üretiyor ve tuvalet tıkanıklıklarını kısa sürede gideriyoruz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

En Etkili Tuvalet Açıcı Nedir?

Tuvaletlerin açılması için kullanılan farklı tuvalet açıcılar ve tıkanıklık gidericiler vardır. Bunlar, basit sayılabilecek tıkanıklıkları giderme konusunda beklentileri karşılar. Çoğu zaman profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulmadan söz konusu türden tıkanıklıklar giderebilir. En etkili tuvalet açıcı olarak ifade edilen yöntemler şu şekildedir:

·         Toz (Granül) Tıkanıklık Gidericiler

Toz formunda olan bu ürünler, sodyum hidroksit ismindeki maddedir. Bu maddenin en önemli özelliği, sıcak su ile temas ettiğinde yoğun ısı oluşturmasıdır. Oluşan bu ısı sayesinde tuvaletlerdeki tıkanıklıklar giderilmektedir.

Bu maddenin bir diğer özelliği ise tıkanıklığa neden olan maddelerin sabun gibi kaygan bir form almasını sağlamasıdır. Böylece tıkanıklıkların giderilmesini ve açılmasını kolaylaştırır. Söz konusu ürün kostik olarak da bilinir ve tuvalet tıkanıklığını ne açar sorusunun ilk akla gelen yanıtlarından biridir.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?
Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?

·         Jel Tıkanıklık Gidericiler

Jel formunda olan tıkanıklık gidericiler, yoğun formülleri sayesinde boşaltıldıkları alanın en altına, yani tıkanıklığın olduğu noktaya kadar giderler. Daha sonra ise burada kimyasal özellikleri ile tıkanıklığa basınç uygulayarak, tıkanıklığın giderilmesini kolaylaştırırlar.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığını ne açar? Bu soru genellikle evde uygulanacak yöntemlerin öğrenilmesi için sorulur. Ancak daha önce de belirtildiği gibi evde uygulanacak yöntemler ancak basit tıkanıklıklarda işe yarar. Ayrıca doğru yöntemlerin kullanılmaması durumunda tesisatın zarar görmesi veya tıkanıklığın daha zor hale gelmesi gibi durumlar yaşanabilir.

Evde uygulanacak yöntemlerin başında kostik olarak bilinen lavabo açıcılar gelir. Lavabo açıcılar, tuvalet açma için de kullanılır. Ancak art arda çok fazla kullanılmaması gerekir. Aksi durumda oluşan yoğun ısı nedeniyle plastik borular zarar görebilir.

Buradaki bir diğer seçenek ise pompadır. Pompa sayesinde tıkanıklık üzerinde yoğun bir basınç uygulanır ve böylece tıkanıklıklar giderilir.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?
Tıkalı Tuvalet Açma

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?

Tıkalı alaturka tuvalet nasıl açılır? Bu noktada akla farklı yöntemler gelse de tuvalet pompası ilk seçenek olarak dikkat çeker. Tuvalet pompasına sahip olanlar, bu yöntem ile şanslarını dener. Zaten alaturka tuvalet tıkandı denildiğinde akla gelen ilk seçenek pompadır.

Pompa ile problemin çözülememesi durumunda kostik veya jel formundaki ürünler kullanılır. Bunlarla da sonuç alınamaması durumunda ise profesyonel hizmetlerin alınması gerekir. Profesyonel hizmetlerde kamera ve robot gibi ekipmanlar kullanılır ve bunlarla önce tıkanıklık nedeni tespit edilir. Sonrasında ise uygun yöntem ile tıkanıklık giderilir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x