Yerden ısıtma kaçak tespiti, profesyonel cihazlar ile yapılır ve nokta atışı sonuçlar alınır. Böylece gereksiz yere zemin kırılmadan kaçakların tamir edilmesi mümkün olur. Ancak istenen sonuçların alınabilmesi için mutlaka teknolojik açıdan gelişmiş cihazların kullanılması gerekir.

Merkez Tesisat olarak sahip olduğumuz deneyimi ve uzmanlığı sizler için kullanıyor, yüksek kalitedeki su kaçağı tespit cihazları ile yerden ısıtma kaçak tespiti yapıyoruz. Yerden ısıtma sistemlerinizdeki kaçaklar için bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Yerden Isıtma Sisteminde Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yerden ısıtma sistemi, zeminin altına yerleştirilen sıcak su boruları ile ısıtma sağlar. Bu sistemde, zeminin neredeyse her noktasında sıcak su borusu bulunur ve bu borular ile etkili bir ısıtma gerçekleştirilir.

Yerden ısıtma sistemlerindeki borular patladığında zeminde veya alt katın tavanında nemlenme meydana gelir. Ayrıca ısıtma sisteminde yer alan kombinin basıncını da sürekli olarak düşer. İşte bu belirtiler, sistemde kaçak olduğunun en önemli işaretidir.

Yerden Isıtma Kaçak Tespiti
Yerden Isıtma Kaçak Tespiti

Yerden Isıtma Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Zeminin altındaki borularda kaçak tespiti yapmak, profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Zira bu işlemin nokta atışı olarak yapılması ve gereksiz yere zeminin kırılmaması son derece önemlidir. İlgili beklentileri karşılamak için su kaçak tespiti yaparken özel cihazlardan yararlanılır.

1 – Termal Kamera

Termal kameralar, sıcak su tesisatlarındaki kaçakların bulunmasında yoğun olarak kullanılan cihazlardır. Nokta atışı sonuç vermesi, kullanımının kolay ve hızlı olması, kısa sürede tüm zemini etkili olarak taraması ile dikkat çeker.

Yerden ısıtma sistemlerinde zeminde çok sayıda sıcak su borusu olmasına karşın, termal kameralar istenen sonucu rahatlıkla verilir. Bu kameralar ile yerden ısıtma kaçak tespiti yaparken izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Termal kamera ile yerden ısıtma borusu patlaması tespiti bu şekilde yapılır.

2 – Akustik Dinleme Cihazı

Akustik dinleme cihazı, sıcak su borularındaki seslerin tespitinde etkili sonuçlar vermektedir. Bu cihazla yerden ısıtma kaçak tespiti yapmak için zeminin her noktası dinlenir. Kaçakların karakteristik sesleri tespit edilerek, su kaçağının nerede olduğu bulunur.

Yerden Isıtma Kaçak Tespiti
Yerden Isıtma Kaçak Tespiti

Yerden Isıtma Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma kaçak tamiri için öncelikle kaçakların hangi noktada olduğunun bulunması gerekir. Sonrasında ise sadece o küçük bölge kırılarak boruya ulaşılır ve kaçağın olduğu boru tamir edilerek işlem tamamlanır. Son olarak da gerekli kontroller yapılır.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x