Alaturka tuvaletlerdeki en can sıkıcı sorunlardan biri, tıkanıklıktır. Peki, alaturka tuvalet neden tıkanır?

Merkez Tesisat, tuvaletlerde yaşanan tıkanıklık problemlerini yeni nesil yöntemlerle ve zemini kırmadan çok kolay bir şekilde açmaktadır. Tuvalet açma hizmeti için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Alaturka Tuvalet Neden Tıkanır?

Alaturka tuvaletler, farklı nedenlere bağlı olarak tıkanmaktadır. Bazen küçük hatalar bu duruma neden olurken, bazen de yapısal sorunlar nedeniyle tıkanıklar yaşanır. Ancak bazı nedenlerin çok daha yaygın olarak görüldüğü bilinmektedir. İşte o nedenler:

Yaygın olarak görülen bu nedenlerin tamamının temelinde insan faktörü bulunmaktadır. Özensiz kullanım, alaturka tuvaletlerin tıkanmasının en önemli nedenidir.

Alaturka Tuvalet Neden Tıkanır
Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır Evde?

Basit tıkanıklar, evdeki yöntemlerle açılmaktadır. Ancak sadece basit ve küçük tıkanıklıkların açılabileceğini unutmamak gerekir. Evdeki yöntemler birkaç denemede sonuç vermektedir.

Bu noktadaki ilk seçenek tuvalet açıcı kimyasallardır. Kimyasal içerikli tuvalet açıcılar, alaturka tuvalete dökülmekte ve bir süre beklenmektedir. Bu ürünler, yüksek yoğunlukları sayesinde tıkanıklığın kaynağına kadar gitmekte ve sorunu gidermektedir.

Kimyasallar, genellikle yüksek ısı yayarak çalışmaktadır. Ancak her zaman işe yaramayacaklarını unutmamak gerekir. Zira zor tıkanıklıkları bu yolla açmak mümkün değildir. Dolayısıyla birkaç denemeden sonra sonuç alınamadığında, farklı yönteme geçilmesi gerekmektedir.

Bir diğer yöntem ise nalburlarda satılan tıkanıklık giderici teldir. Bu tel, tıkanıklığa neden olan maddenin itilmesini veya çıkarılmasını sağlamaktadır. Kullanımı ise çok kolaydır.

 

https://www.merkezsutesisati.com/tuvalet-acma-yontemleri/

 

Alaturka Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Alaturka tuvalet tıkandı şeklinde şikayetler için ilk olarak evde uygulanacak yöntemleri denemek gerekmektedir. Bu yöntemlerden sonuç alınamazsa, profesyonel yardım tek çaredir.

Servisimiz, tıkanıklıkları açmak için robot kullanmaktadır. Öncelikle kamera ile tıkanıklığa neden olan maddeler veya durum tespit edilmektedir. Sonrasında ise robot ile buna uygun bir çözüm uygulanmaktadır. Sonuç olarak kırmadan tuvalet açma işlemi gerçekleştirilmekte ve sorun, kalıcı olarak giderilmektedir.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x