Su kaçağı tespit boyası kullanılarak cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapmak farklı bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Ancak bu yöntem bazı dar alanlarda ve bölgelerde işe yaramamaktadır.
Su kaçağını cihaz olmadan yapılabilecek başka yöntemler var mıdır?
Gelin birlikte inceleyelim.
Eğer su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, evdeki tüm muslukları kapatın ve su saatini kontrol edin. Eğer su saati vanayı kapattığınız halde dönmeye devam ediyorsa, tesisat borularınızda sızıntı ya da su kaçağı var demektir.
Ancak bu yöntem her zaman işe yaramayabilir. Çünkü sızıntı çok küçüktür ve su saatini çok yavaş döndürecektir. Yani su kaçağını bu yöntemle tespit etmeniz zor olur.
Su tesisatının geçtiği yerlerde ıslaklık görürseniz, tesisatınızda bir sorun olduğunuzu anlayabilirsiniz. Gözlem yaparak su tesisatlarındaki sızıntıyı tespit edebilirsiniz. Ancak bu yöntemde sınırlıdır. Mesela fayans altından geçen tesisattaki su sızıntısını gözle tespit etmek zor hatta neredeyse imkansızdır.
Eğer alttaki komşunuzun tavanında ıslaklık varsa, sizin bulunduğunuz katta tesisatta bir sıkıntı var demektir. Komşunuzun size haber vermesiyle de tesisatınızda bir sıkıntı olduğunu anlayabilirsiniz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

https://www.merkezsutesisati.com/su-kacak-tespiti-nasil-yapilir/

Cihazla Su Kaçağı Tespiti
Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihaz Yardımıyla Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçağı tespiti ile başlayalım. Ucunda küçük bir kamera bulunan cihazlarla su kaçağı tespiti yapmak mümkündür. Bu cihazlarla genellikle atık su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilmektedir.
Plastik su borusu tespit cihazı, akustik dinleme cihazıdır. Kamera cihazlarıyla bu tip borularda kaçak tespiti yapmak pek pratik değildir.
Fayans altında su kaçağı tespit işlemi de akustik dinleme cihazı ile yapılmaktadır. Dinleme cihazı ile su kaçağı olan bölgenin zemininde ve duvarlarında cihazın aparatı gezdirilerek tesisatta olağan dışı sesler dinlenir.
Kameralı su kaçak tespit fiyatları ve daha fazlasını bizlerden öğrenerek, su kaçağı sorunlarınızı tamamen bitirebilirsiniz.
Müşteri hizmetlerimizi arayarak, su kaçak tespit fiyatları hakkında detaylı bilgi almalısınız. Böylece boşuna su faturası ödemekten ve evinizin zarar görmesinden kurtulmuş olursunuz.
Su kaçağı tespit programı indir diyerek, su kaçağı hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x