Görüntülü su kaçak tespiti, tesisatta yer alan kaçakların nokta atışı olarak bulunmasını sağlar. Böylece gereksiz yere duvarlar veya zemin kırılmadan kaçak tespiti yapılır. Bundan dolayı kameraların kullanıldığı yöntem, kırmadan su kaçağı tespiti olarak da bilinir.

Merkez Tesisat olarak yeni nesil teknolojileri kullanıyor ve kaçakları kırmadan tespit ediyoruz. En zorlu kaçakları dahi kısa süre buluyor, tamir ediyor ve tesisattaki sorunu gideriyoruz. Konuya ilişkin detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Görüntülü Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Görüntülü su kaçak tespiti, çoğunlukla pis su tesisatındaki borularda kullanılan bir yöntemdir. Bunun nedeni ise ilgili boruların daha geniş olması ve kamera sistemlerinin rahat bir şekilde boru içerisinde ilerlemesidir. Kameralı su kaçağı bulma için izlenecek adımlar şu şekildedir.

Görüntülü Su Kaçak Tespiti
Görüntülü Su Kaçak Tespiti

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti için kullanılan bir diğer yöntem ise termal kameralardır. Bilindiği gibi termal kameralar, ısı farklarını etkili olarak tespit eder ve sıcak su tesisatında işe yarar. İşte bu özelliğinden yararlanılarak kaçakların bulunmasında kullanılır. Termal kameralarla kaçak tespiti yapılırken izlenen adımlar şu şekildedir:

Görüntülü Su Kaçak Tespiti
Görüntülü Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Görüntülü su kaçak tespiti, aynı zamanda kırmadan tamire de imkan verir. Pimaş boruların içinden alınan görüntülerle bulunan kaçaklar, küçük olduğunda kırmadan kaçak tamiri yöntemi uygulanır. Bu yöntemde özel bir kimyasal kullanılır.

Bu kimyasal, pis su borularından geçerken çatlak ve delikleri doldurur ve bir süre sonra katılaşır. Böylece kırmadan su kaçağı tamiri gerçekleşmiş olur. Ancak bu yöntemin temiz ve sıcak su tesisatında işe yaramadığı unutulmamalıdır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

 

 

https://www.merkezsutesisati.com/termal-kamera-ile-su-kacagi-tespiti/

 

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x