Yeni nesil ısıtma sistemleri ile daha önceleri yaşanan müstakil ev ısıtma sistemleri sorunları ortadan kalkıyor. Çoğu müstakil evlerde eskiden soba ya da şömine kullanılırdı. Soba ve şömine ise yalnızca bir odayı ısıtabiliyordu. İnsanlar kış aylarında kocaman evde bir odaya tıkılıp kalıyorlardı.

Peki günümüzde durum nedir?

Köy evi ısıtma sistemleri, alternatif ısıtma sistemleri ve benzeri ısıtma sistemleri ile artık müstakil evlerin her yerinde kış aylarında yaşamak mümkün hale geldi.
Eğer müstakil evin bulunduğu yerde doğalgaz hattı varsa, doğalgazlı ısıtma sistemleri hem verimli olacaktır, hem de daha ekonomik olacaktır. Ayrıca doğalgazlı ısıtma sistemlerinde bakım yapmak oldukça kolaydır.
Güneş enerjisi ile ısıtma sistemlerinde ilk yatırım maliyeti biraz yüksektir. Aynı zamanda, birçok prosedürle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bir kere güneş enerjisi sistemini kurduğunuzda, birçok maliyetten de kurtulacaksınız. En iyi ev ısıtma sistemleri doğalgaz olsa da, güneş enerjisi de alternatif olarak oldukça işinize yarayacaktır.
Alternatif ısıtma yöntemleri arasında ısı pompası vardır. Bu sistemde elektrikli bir merkezi ısıtma sistemi söz konusudur. Evden ayrı birkaç metrekarelik alanda kurulacak ısı pompası ve tesisat düzeneği ile evinizi verimli bir şekilde ısıtabilirsiniz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Müstakil Ev Isıtma Sistemi İçin Tavsiyeler

https://www.merkezsutesisati.com/koyde-isinma-yontemleri-nelerdir/

Köy evi için en iyi ısıtma sitemi LPG ya da odun sobasıdır. Odunun maliyeti köy evinin bulunduğu yere göre farklı olsa da, LPG biraz maliyetli olmaktadır. LPG yakıt sisteminde, bahçe alanına yakıt tankı gömülür ve tesisat bu tanktan eve doğru döşenir.
Yani LPG ısıtma siteminde yakıt tankının konumlandırılması için mutlaka geniş bir alan gerekir. Bu yüzden evinizin bahçeli olması yararlı olacaktır.
Odun ısıtma sistemi aynı zamanda sobalı ev ısıtma sistemleri arasındadır. Gerçi şöminede de odun kullanılabilir ama genel olarak bizim kültürümüzde sobanın tercih edildiği görülmektedir.
Müstakil ev ısıtma tavsiye olarak bizler sizlere, evinizin durumuna göre tavsiyede bulunabiliriz. Eğer bulunduğunuz müstakil evde doğalgaz kullanma imkanınız varsa, en temiz ve en ucuz ısınma yönteminin bu olduğunu söyleyebiliriz.
Müstakil ev kalorifer sistemleri fiyatları hakkında bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x