Sıva altı tesisat nedir? Bu soru, evlerde ve iş yerlerinde yer alan temiz su, sıcak su ve elektrik gibi tesisatları ilgilendirir. Yazımızın devamında sıva altı ve sıva üstü tesisat ile ilgili merak ettiğiniz hususları bulabilirsiniz.

Merkez Tesisat olarak sıcak su ve temiz su gibi farklı tesisat problemlerinize çözümler üretiyoruz. Profesyonel ekiplerimiz, en kaliteli malzemeleri kullanarak bu noktadaki ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor. Sıva altı ve sıva üstü tesisat ile ilgili merak edilen hususlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıva Altı Tesisat Nedir?
Sıva Altı Tesisat Nedir?

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Sıva Üstü Tesisat Nedir?

Sıva üstü tesisat, sıvanın üzerinde yer alan ve dışarıdan bakıldığında görünen tesisattır. Sıva üstü tesisat, binalara sonradan eklendiğinde uygulanan bir yöntemdir.

Sonradan sıvanın altına boruların yerleştirilmesi için duvarların kurulması ve delinmesi gerekir. Bu ise hem yapının zarar görmesine neden olur hem de işlem maliyetlerini ciddi anlamda artırır. Bundan dolayı sonradan eklenen tesisatta sıva üstü yöntem uygulanır.

Sıva Altı Tesisat Nedir?

Sıva altı tesisat, sıvanın altında yer alan tesisattır. Dışarıdan bakıldığında görülmez ve görüntü kirliliğine neden olmaz. Ayrıca çok daha güvenlidir. Dış etkenlerden dolayı zarar görmesi veya benzeri problemlerin oluşması, çok düşük bir olasılıktır.

Sıva altı tesisat döşeme, inşaat döneminde uygulanır. Gerek duvarlara gerekse de zemine yapılacak son işlemlerden önce tesisat bileşenleri döşenir ve sonrasında üzerine beton atılır, parke döşenir veya fayans ile zemin kaplanır. Böylece tesisat elemanların sıvanın altına kalır. Sıva altı tesisatında kullanılan malzemeler şu şekildedir:

Sıva Altı Tesisat Nedir?
Sıva Altı Tesisat Nedir?

 

 

https://www.merkezsutesisati.com/siva-alti-su-tesisat-malzemeleri/

 

Sıva Altı Tesisat Avantajları Nelerdir?

Sıva altı tesisat, kombiden peteklere giden borulara verilen isimdir. Ayrıca temiz su boruları için de benzer niteleme yapılabilir. Bu yöntemin kendi içerisinde bazı avantajları vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x