Su sızıntısı önleyici; tesisat arızaları nedeniyle ortaya çıkan sızıntı sorunlarına çözüm bulmak için geliştirilmiştir. Tesisatta görülen hasarlar bir an önce ortadan kaldırılmadır. Sorun çözülmediği takdirde; boyaların ve sıvaların dökülmesi, çatlaklar oluşması, yaşam alanlarındaki diğer yapıların paslanması, çürümesi gibi daha büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Su sızıntılarını fark etmek, tespit etmek ve kısa sürede müdahale etmek oldukça önemlidir. Bu süreçte de mutlaka profesyonel yardım alınarak ve gerekli tespitler yapılmalıdır. Tespit aşamasından sonra sorunun temeline inilerek ve önleyici malzemeler kullanılarak sorun kökten çözülür. Tesisattaki sorunlar sebebiyle daha büyük problemler ortaya çıkmadan önlem alabilmek için su sızıntısı önleyici bant ve benzeri malzemeler tercih etmeniz mümkündür. Bu bantlar genel olarak boru çevresi ve benzeri alanlara yapıştırılır, sızıntı oluşma ihtimalinin önüne geçilebilmektedir.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Su Sızıntısı Önleyici Malzemeler Nelerdir?

https://www.merkezsutesisati.com/suya-dayanikli-yuzyilin-icadi-flex-tape-bant/

 

Binaların büyük kısmı, su taşıyan donatılara sahiptir. Bu alanlarda sorun çıkması, binaların yapısına büyük oranda zarar verebileceği için su yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Su sızıntılarını önlemek ya da oluşan sızıntıları gidermek için kullanılabilen farklı malzemeler vardır. Söz konusu ekipmanları şu şekilde açıklayabiliriz:

Sürme İzolasyon Malzemesi: Sıklıkla tercih edilen su yalıtım malzemeleri arasında yer alır. Genel olarak yüzeye sürme yöntemi ile uygulanan bu malzemeler, yüzey ve su arasında bir bariyer oluşturur. Rulo, fırça ve mala gibi ekipmanlar aracılığıyla yüzeylere uygulanır. İçeriğinde yer alan malzemelere göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Genel olarak çimento ve akrilik içeriklerine sahiplerdir.

Su Geçirmez İzolasyon Sıvısı: Su yalıtımında tercih edilen ve pratik şekilde uygulanan malzemeler arasında yer alır. Genel olarak beton zeminlerin üzerine uygulanır. Tam bir kapatıcılık sağlar. Beton zeminlerin yanı sıra ahşap ve metal zeminler üzerine de yalıtım amacıyla uygulanmaktadır. Halihazırda var olan su yalıtımında ortaya çıkan sorunlar, su geçirmez izolasyon sıvısı kullanılarak giderilmektedir.

Su sızıntısı önleyici malzemeler, ortaya çıkan sorunlara ve uygulama alanlarına göre farklılık gösterir. Tesisatın korunması için son derece önemli olan ekipmanlar, yapıların dayanıklılığını korumada da büyük rol oynar. Bu nedenle önemli yapı malzemeleri arasında yer alırlar.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x