Üst kattan alt kata su sızıntısı, herkesin yaşayabileceği sorunlardandır. Farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilen bu sorun, hızlı bir şekilde tamir edilmelidir. Aksi durumda duvarlarda ve tavanda ciddi problemler meydana gelebilir.

Üst kattan gelen su sızıntısı ile ilgili problemlerinize Merkez Tesisat olarak profesyonel çözümler üretiyoruz. Su kaçağı tamiri konusundaki ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı Neden Olur?

Su sızıntılarının birçok nedeni vardır. Sızıntının miktarı, nereden başladığı gibi hususlara bağlı olarak sorunun nedeni farklılık gösterebilir. Ancak problemin temelde iki farklı nedeni vardır. Bunlar:

Üst kattaki banyonun fayansları arasındaki derz dolgusunun işlevini kaybetmesi, çok küçük ve genellikle etkisiz sayılacak sızıntılara neden olur. Ayrıca bu tür sızıntılar etkisi çok uzun zaman sonra gösterir. Ancak daha belirgin ve nispeten fazla olan su sızıntılarının temel nedeninin temiz veya pis su tesisatındaki kaçaklar olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Sızıntıların farklı nedenlerinin olması, tamir için farklı yöntemlerin kullanılmasını gerektirir. Ancak ilk olarak problemin arkasındaki temel neden tespit edilmelidir. Aksi durumda yapılacak tamir işlemi gereksiz maliyete yol açacaktır. Sorununun nedeni ise su kaçağı tespiti ile belirlenir. Bu yöntem ise profesyonellik ve özel ekipmanlar gerektirir.

Merkez Tesisat olarak kırmadan, özel cihazlar kullanarak temiz veya pis su tesisatında problem olup olmadığını tespit ediyoruz.

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı
Banyo üst kattan su sızıntısı

Daireye Üst Kattan Su Akıyor Nereye Şikayet Edilir?

Üst kattan alt kata su sızıntısı, son derece ciddi bir sorundur. Başlangıçta tavanın veya duvarların sadece nemlenmesine neden olsa da zaman içerisinde verdiği zarar artar. Öncelikle boyanın kavlamasına yol açar. Zamanında tamir edilmediğinde sıvaların dökülmesine neden olur. Ayrıca duvarın içerisindeki demirlerin paslanmasına sebep olarak, binanın dayanıklılığını dahi düşürür.

Bu problemlerin önemli kısmı tuvalet ve banyolarda meydana gelir. Tuvalet veya banyo üst kattan su sızıntısı için öncelikle üst kattaki komşu ile iletişime geçilmesi gerekir. Su sızıntısının kaynağı üst kattaki komşu olduğundan, sorunu giderme de onun sorumluluğundadır. Eğer üst komşu sorumluluğu kabul etmezse idari birimlere durum şikayet edilebilir.

 

 

https://www.merkezsutesisati.com/kat-mulkiyeti-kanunu-su-sizintisi/

 

 

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı Nasıl Tamir Edilir?

Alt kata su sızıntısı tamiri için öncelikle sorunun nedeni tespit edilir. Özel ekipmanlarla su kaçakları belirlenir. Özel ekipmanlarla yapılan su kaçağı bulma işlemi, kısa sürede kaçak olup olmadığını ortaya koyar. Eğer kaçak varsa sorunlu borular tamir edilerek sorun çözülür.

Cihazlarla yapılan kontrollerde kaçak olmadığı tespit edilirse derz dolgusu yenilenir ve sızıntı durumu takip edilir.

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı
Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı

Alt Kata Su Sızması Tamiri Fiyatı

Alt kata su sızması tamiri fiyatı, yapılan işleme bağlı olarak farklılık gösterir. Kaçak olan borunun konumu, nasıl ulaşılacağı ve tamir yöntemi gibi hususlar fiyatların değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x