Evde en fazla kullanılan alanlardan biri, şüphesiz mutfaklardır. Yemek yaptığınız, bazen yediğiniz mutfaklarımızda istenmeyen durumlarla karşılaşabiliriz. Bunlardan biri, mutfak borusunun tıkanmasıdır. Hayatımızı oldukça kötü yönde etkileyen bu durum için lavabo açma işlemi uygulanmalıdır. Ancak çoğu zaman tıkanıklığı açmak için yeterli imkanınız olmayabilir. Böyle durumlarda, mutfak borusu tıkandı sorununu çözmek için profesyonel destek alabilirsiniz.
Mutfak borusu tıkanıklığının çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan bazılarını aşağıdaki listede görebilirsiniz:
Teknik açıdan borunun eğimsiz olması tıkanmanın nedeni olabilmektedir.
Mutfak lavabosunun borusu, ana boruya ne kadar uzaksa tıkanma riski artar.
Evye içinde topraklı sebzeleri yıkamak zaman içinde boruda tıkanıklığa sebep olacaktır.
Yağlar ve gider artıklarının lavaboya dökülmesi, boru tıkanıklığının bir diğer nedenidir.
Yukarıdakilerden kaynaklanan boru tıkanıkları için bazı çözümler vardır. Ancak yanlış bir şekilde müdahale edildiğinde çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle mutfak borusu tıkandı problemi için bizlerden yardım isteyebilirsiniz. Merkez Tesisat olarak hepimizin hayatını olumsuz yönde etkileyen bu sorun için profesyonel ekip arkadaşlarımızla ve kameralı cihazlarımızla tıkanan mutfak borularına kalıcı çözümler sunuyoruz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Mutfak Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor

Lavabo tıkanıklığı sorunuyla karşılaştığımızda en sık belirti suyun gitmemesidir. Aynı zamanda mutfak borusu tıkandı problemi, suyun daha yavaş gitmesine de neden olabilir. Borunun tıkanması durumunda lavabodan kötü kokular gelebilir. Bu durum, özellikle yağın katılaşması ve yemek artıklarından dolayı oluşan tıkanıklarda görülür.
Mutfak lavabosunun tıkanmasını en aza indirmek için aşağıdakilere dikkat etmek gerekir:
Mutfak lavabosunun içine artan yemekleri dökmemeliyiz.
Kullanılan yağları lavabo içerisine dökmemek gerekir.
Evyede çamurlu sebzeleri yıkamamalıyız.
Yukarıdakileri göz önüne aldığınız zaman hayatınızı çok kötü etkileyen bu sorunla karşılaşma riskiniz azalır. Ancak bazı teknik nedenlerden dolayı lavaboların tıkanabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle uzman bir tesisatçıyla iletişim kurarak çözüm bulmak, çok daha doğru bir seçenektir.

Tıkalı Mutfak Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Başımıza geldiği zaman yakındığımız mutfak borusu tıkandı sorunu çözülebilir. Bunun için araştırma yaptığımız zaman doğal çözümler karşımıza çıkıyor. Fakat bu çözümler, çoğu zaman yeterli değildir ve sorun tekrar edebilir. Profesyonel bir ekiple sorunun kalıcı olarak çözümünü sağlamaktayız.
Merkez Tesisat olarak mutfak lavabosu açma işlemi için donanımlı ekipmanlar kullanıyoruz. Öncelikle uzman ekip arkadaşlarımız, bu ekipmanlarla lavabo tıkanıklığının nedenini buluruz. Soruna bağlı olarak yapacağımız işlemler değişir. Örneğin borunun tıkanması, kireçlerden dolayı boruyu hasara uğrattıysa değişim gerçekleşebilir.
Boru tıkanıklığını açacağımız zaman evinizin bir zarara uğramamasına özen gösteriyoruz. Böylece sorunsuz bir şekilde çözüm sunuyoruz. Bizimle iletişime geçmek için sitemizin iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Aradığınız zaman kısa bir süre içinde uzmanlarımız, adresinize gelir. Sorunu tespit eder ve boru tıkanıklığını çözmek için gerekli işlemleri yapar.

Tıkanmış Gider Borusu Nasıl Açılır?

Mutfak borusu tıkandı sorunu için bazen doğal çözümlere başvurabiliriz. Bu çözümler arasında en etkilisi, karbonat olarak biliniyor. Sorunun teknik bir nedenden kaynaklanmadığını ve doğal olarak çözülebileceğini düşündüğünüzde, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan karbonat, sirke ve sıcak sudur.
Borunun tıkanıklığını açmak için mutfak lavabosuna bir paket karbonatı dökün. Bir süre boyunca karbonatı bekletin, daha sonrasında üzerine sirkeyi dökün. En son kettleda kaynattığınız suyu lavaboya yavaş yavaş dökmeli ve biraz beklemelisiniz.
Bu yöntem sonunda gider borusunun açılması muhtemeldir. Ancak daha önce söylediğimiz gibi bu gibi doğal yöntemler, genellikle geçici çözüm sağlar. Aynı zamanda her lavabo tıkanıklığı için faydalı değildir. Örneğin sorun, teknik bir nedenden kaynaklanıyorsa borunun değiştirilmesi şarttır. Bu yüzden bir süre boyunca lavabonun durumunu takip etmeliyiz.

Yağ Tıkalı Boru Nasıl Açılır?

Lavabonun tıkanmasına izin vermemek için artan yağları, lavaboya dökmemelisiniz. Çünkü bu yağlar, lavabo borusunda donarak tıkanmaya neden olur. Fakat bu hatayı yaptığınızı düşünelim ve mutfak borusu tıkandı sorununun nedeninin donmuş yağlar olduğunu varsayalım. Bunun için en etkili çözüm, profesyonel bir tesisatçıdan destek almaktır. Ancak öncesinde doğal yollarla lavaboyu açmak isteyebilirsiniz.
Doğal bir yöntem olarak tuzu kullanmamız mümkündür. Çünkü tuz, doğal bir yağ çözücü olarak bilinir. Bu yöntem için aşağıdaki aşamaları uygulayabiliriz:
Uygulama öncesi lavabonun içinde herhangi bir şekilde su birikintisi olmamalıdır. Birikinti olması durumunda yapılan doğal yöntem sonuç vermez.
Yarım su bardağı tuzu ve sirkeyi karıştırmalısınız.
Yaptığımız karışımı, mutfak lavabosuna dökmelisiniz.
Ardından kaynattığımız suyu da karşımın arkasından dökmeniz gerekiyor.
Yukarıdaki işlemden sonra lavabo borusu içerisindeki yağlar çözülebilir. Ancak tamamen kurtulabileceğiniz anlamına gelmez. Bu durum, yağın ne kadar yoğun olduğuna göre başarılı sonuç verir. Eğer ki çok fazla yağ biriktiyse, bu yöntem yeterli olmayabilir. Böyle bir durumda profesyonel destek almak şarttır. Basınçlı su fışkırtan makinelerimizle, tıkanıklık açan özel robotlarımız ve kameralı cihazlarımızla yağ tıkalı boruları sorunsuz ve bir yere zarar vermeden açmaktayız.
Biriken yağların lavabo borusunda donması, ana boruya kadar ulaşabilir. İşte bu durumda yaşadığınız apartmandaki herkes, tıkalı boru sorunuyla karşılaşabilir. Daha büyük sorunlara neden olmamak için Merkez Tesisat firmamızı aramanız mümkündür. Profesyonel bir çalışmayla sorunun büyüklüğüne göre en doğru çözümü bulabilirsiniz.

Lavabo ya tuz dökerek tıkanıklık açılabilmektedir.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Mutfak Gideri Açma Teli

Mutfak borusu tıkandı sorunuyla karşılaştığınız zaman kullanabileceğimiz bir araç var: Mutfak gideri açma teli. Bu tel, 1-2 metre uzunluğunda ince bir teldir. Esnek olan bu telin ucunda bir metal parça vardır. Uçtaki sivri metal aparat, lavaboda gezdirildiğinde tıkanıklığı açmanıza yardımcı olur. Genellikle açıcı kimyasallar yerine kullanabileceğiniz alternatif bir yöntemdir.
Mutfak gideri açma teli, genellikle sebze artıkları gibi nedenlerden kaynaklanan tıkanıklık sorunlarına bir çözümdür. Teli kullandığınız zaman lavaboda bulunan artıklar, sivri uca takılır. Çektiğinizde içerisindeki tüm artıklar dışarıya çıkar. Böylece lavabo açılır ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebiliriz.

Tıkalı Boru Açma Kimyasalı

Kimyasallar, tıkalı boruyu açmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemdir. Bunlar genellikle lavabo tıkanmasına karşı özel olarak üretilen güçlü kimyasallardır. Ayrıca tesisatçıların kullandığı ürünlerdir. Bu kimyasallarla lavabo açmak için aşağıdaki aşamaları izleyebiliriz:

  1. Kimyasalı eldiven ve maske ile kullanmalıyız.
  2. Lavabonun içerisinde su birikintisi olmamalıdır.
  3. Ürünü doğru miktarda verilen talimatlara uygun biçimde ölçmeliyiz.
  4. Borunun içine kimyasalı dökmemiz gerekir.
  5. Belirli bir süre bekledikten sonra üzerine sıcak su dökmeliyiz.

İşlem tamamlandığında sorun çözülmediyse tekrarlayabilirsiniz. Ancak bu güçlü kimyasalların plastik borulara zarar verme olasılığı vardır. Bu yüzden kimyasal alacağınız zaman borunun materyaline uygun bir tercih yapmanız gerekiyor. Böylece boruya herhangi bir zarar vermeden kimyasalı korkmadan kullanmanız mümkündür.

Apartman Mutfak Gideri Tıkanması

Bazen mutfak giderinin tıkanması tüm apartmanı etkileyebilir. Özellikle apartman genelinde lavabo tıkanıklığına neden olabilecek durumlar yaratıldığında bu sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman en etkili yöntem, profesyonel destek almaktır. Uzman kişiler sorunun çözülmesi için gereken tüm işlemleri yapar.
Merkez Tesisat olarak apartman mutfak gideri tıkanması için etkili çözüm sunuyoruz. Dilerseniz, her yıl temizliğini yaptırarak sürekli bu sorunla karşılaşmanın önüne geçebilirsiniz.
Mutfak Gideri Açma Fiyatı
Mutfak borusu tıkandı sorununa çözüm bulmak için profesyonel firmaların fiyatlarına bakmak gerekir. Merkez Tesisat olarak size en uygun fiyatları sunuyoruz. Sadece sorunun büyüklüğüne göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ancak diğer firmalara kıyasla titiz bir hizmetten bütçenize uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

 

Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayarak Yaşadığınız Tıkalı Boru Problemlerine Faydalı Bilgiler Bulabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı, En İyi Tuvalet Açma Yöntemleri

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo Açma

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma

Pimaş Açma

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x